Piekielna dzielnica

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Cykl: John Pellam (tom 3)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Hell's Kitchen

To trzecia - po "Płytkich grobach" i "Krwawej rzece" - powieść w której John Pellam wplątuje się w podejrzaną sprawę, będąc zwyczajnym filmowym dokumentalistą.

źródło opisu: Matras

słoneczko | 2016-10-18
Przeczytana: 16 października 2016

Podobnie jak poprzednie książki z tego cyklu "Płytkie groby" i „Krwawa rzeka” ta również nie zachwyciła mnie. Miałem nadzieję, że trzecia część będzie lepsza niż poprzednie. Ale znów się zawiodłem.
Lubię Deavera, szczególnie za cykl z duetem L. Rhyme - A.Sachs.
Niestety tej książce dużo brakuje do tego poziomu.
Minusy to:
- bardzo mało akcji, brak napięcia, bohater nijaki;
- dużo zbędnych opisów, niczego nie wnoszących przez co brak jest dynamiki;
- nawet zakończenie dalekie od możliwości Deavera.
Czytając męczyłem się przeokrutnie. Oceniam, bo po wielu trudach i chęci odłożenia na półkę przeczytałem.
Ogólnie taka sobie.

Krzysiek88 | 2016-09-05

Najsłabsza do tej pory książka tego autora.

SickSense | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Chyba jestem zmuszona zrobić sobie przerwę od powieści Deavera. Kolejny już tytuł, który mnie rozczarował. Z tyłu książki była nota od wydawcy, że niektórzy uważają, że cykl o Pellamie przewyższa serię o Rhymie i Sachs. Według mnie nie ma w sobie nawet połowy tego co mają późniejsze powieści autora. Kolejna mało wciągająca historia, mimo ciekawej scenerii i obiecującego głównego wątku. Jak dla mnie całość nie przekonująca i mało wiarygodna. Zabrakło zdecydowanie momentów trzymających w napięciu. Zakończenie także nie było na miarę możliwości Jeffery'ego Deavera. Nie wstrząsnęło mną i nie spowodowało, że choćby dla niego mogłabym wybaczyć autorowi wcześniejsze niedociągnięcia. Miałam nadzieję, że trzecia część będzie lepsza niż poprzednia. Niestety się pomyliłam.

Cuddless | 2011-04-08

Właściwie to nie przeczytana, a ledwie zaczęta. W sumie nie mam się do czego przyczepić, bo ani źle napisane, ani jakoś specjalnie nudne, ale dla mnie po prostu nijakie. Po czwartym rozdziale beznamiętnego przerzucania stron stwierdziłam, że szkoda czasu na takie niewiadomoco.

kiniamala | 2013-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Do poczytania, wciąga, ale jak dla mnie za dużo zbędnych opisów, a za mało akcji.

ArtP | 2011-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2011

hmmm, ani najlepsza ani najgorsza książka Deavera. Fani tego autora na pewno zechcą przeczytać.Temat niezły, ale brakuje więcej zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji można się co nieco dowiedzieć o NY.

acronka | 2014-09-18
Przeczytana: wrzesień 2014

Nużąca. Męcząca. Nie dam rady skończyć mimo kilku prób.

Porzeczka87 | 2017-04-08
Wojtek | 2017-01-18
    USA Noir. Część I
    T. Jefferson Parker, Karen Karbo, George Pelecanos, Laura Lippman, Jeffery...
    Panika
    Jeffery Deaver
    Twarzą w twarz
    Ian Rankin, Douglas Preston, Lincoln Child, Jeffery Deaver, David Baldacci,...