Mój cień

Wydawnictwo: Wytwórnia
8 (19 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
pore-ach

Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka „Mój Cień” opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, a ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Po drodze doświadcza różnych przygód, których tak bardzo szuka. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.
„Mój Cień” jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/61/ksiazki/moj-cien.htm

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/61/ksiazki/moj-cien.htm

Madzik | 2017-04-26

Ta książka mnie boli. Bo uświadamia, że moje dwa maluchy dorosną, pójdą w świat, odejdą - a ja muszę ich wypuścić, choć najchętniej zatrzymałabym czas. "Biegnij, Króliczku! Biegnij!
Ale serce mówiło: Byle nie za szybo, nie za szybko!"
Piękna. Dzieci rozumieją ją nieco inaczej. To książka o przygodzie, przyjaźniach, fascynacjach. Dla mnie o największej miłości. Tej nad życie. Do dzieci.
Sam tekst, ilustracje i szata graficzna tej książki to dla mnie arcydzieło!

MamobabCzyta | 2019-01-10

„Mój cień” (…) należy do tej szczególnej kategorii historii stworzonych po to, byśmy przestali się bać, byśmy okiełznali swój strach przed tym, co nieznane, co czeka w lesie, co kryje się w wulkanie. W subtelny, liryczny i przede wszystkim mądry sposób autorka oswaja odbiorców z ich lękami, obawami. Pokazuje, że dorastamy przez cały czas, dojrzewamy, zmieniamy się. W rozwój wpisana jest strata, w nowe doświadczenie odchodzenie tego, co było. Takie po prostu jest życie.
Rutten nie zakłamuje przy tym rzeczywistości, nie snuje wizji świata wiecznej wspaniałości, krainy mlekiem i miodem płynącej, do której negatywne uczucia, złe emocje nie mają wstępu. Metaforycznie mówi, jak jest. Prawdziwie, bez cukrzenia opowiada o współistnieniu miłości i złości, o przyjaźni i samotności, o pozornie wykluczających się potrzebach - niezależności i przynależności do kogoś, do grupy, o chęci przeżycia z jednej strony przygody i o marzeniu o bezpiecznym domu z drugiej. O mroku kryjącym się gdzieś w...

Katsushika | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Książka opowiadająca o przyjaźni, miłośći, dorastaniu, tęsknocie i o tym jak znaleźć prawdziwy dom. Bardzo polecam.

1987woman | 2019-02-02
malseir_79 | 2018-09-25