Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji

Tłumaczenie: Leszek Sielicki
Wydawnictwo: Onepress
Data Science for Business: What you need to know about data mining and data-analytic thinking
bziuuum

Wszystko co powinieneś wiedzieć o eksploracji danych i myśleniu w kategoriach analityki danych. Wyciągaj trafne wnioski! „Lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o wykorzystaniu okazji, jakie niosą ze sobą wielkie zbiory danych”. — Craig Vaughan, globalny wiceprezes SAP Posiadanie zbiorów danych to połowa sukcesu. Druga połowa to umiejętność ich skutecznej analizy i wyciągania...

— Craig Vaughan, globalny wiceprezes SAP

Posiadanie zbiorów danych to połowa sukcesu. Druga połowa to umiejętność ich skutecznej analizy i wyciągania wniosków. Dopiero na tej podstawie będziesz w stanie właściwie ocenić kondycję Twojej firmy oraz podjąć słuszne decyzje. Wiedza zawarta w tej książce może zadecydować o sukcesie biznesowym lub porażce. Nie ryzykuj i sięgnij po to doskonałe źródło wiedzy, poświęcone nauce o danych.

To unikalny podręcznik, który pomoże Ci sprawnie opanować nawet najtrudniejsze zagadnienia związane z analizą danych. Dowiedz się, jak zbudowany jest proces eksploracji danych, z jakich narzędzi możesz skorzystać oraz jak stworzyć model predykcyjny i dopasować go do danych. W kolejnych rozdziałach przeczytasz o tym, czym grozi nadmierne dopasowanie modelu i jak go unikać oraz jak wyciągać wnioski metodą najbliższych sąsiadów. Na koniec zaznajomisz się z możliwościami wizualizacji skuteczności modelu oraz odkryjesz związek pomiędzy nauką o danych a strategią biznesową. To obowiązkowa lektura dla wszystkich osób chcących podejmować świadome decyzje na podstawie posiadanych danych!

Dzięki tej książce:

poznasz model predykcyjny
dowiesz się, jak dopasować model do danych
zwizualizujesz skuteczność zbudowanego modelu
zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie sukcesu biznesowego
Przeanalizuj posiadane dane i podejmij trafne decyzje!

Ta książka wykracza poza sferę podstaw analityki danych. To niezbędny przewodnik dla tych z nas (nas wszystkich?), których firmy zostały zbudowane w oparciu o wszechobecność okazji biznesowych, wiążących się z danymi, i nowe możliwości podejmowania decyzji w oparciu o dane.

— Tom Phillips, prezes Distillery i były szef Google Search i Google Analytics

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Sebastian | 2018-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Książka przeciętna. Oceniam ją tak, ponieważ przykładów w tej książce jest stanowczo za mało a za dużo jest teorii i nic z tego nie wynika jak dla mnie. Ta książka nie jest dla ludzi początkujących, którzy nie mają podstaw w analizie biznesowej. Autor pisząc o czymkolwiek stosuje skróty myślowe, których ja nie rozumiem i przez to można mieć wrażenie, że nie rozumie się książki, lub słowa pisanego. Moim zdaniem, ci co siedzą w analizie danych w biznesie nie dowiedzą się niczego nowego, natomiast Ci początkujący czytając tę książkę nie nauczą się analizy ponieważ książka nie jest pisana łatwym językiem. Dla początkującego analityka książka jest po prostu enigmatyczna.
Cytat z ksiazki:
"O ile prawdopodobieństwa można oszacować na podstawie danych, o tyle w przypadku kosztów i korzyści często jest to niemożliwe"
Prawdopodobieństwa czego? Kosztów i korzyści, czy tylko jednego z nich?
Wiele było takich zdań, które są ciężkie i po prostu nie rozumiałem ich. Za dużo skrótów myślowych i...