religia
Andrzej

Gilbert Keith Chesterton wprowadzał swoich czytelników do lektury wydanej w 1908 roku książki All Things Considered przedmową o tytule The case for the ephemeral, Tytuł ten fantastycznie spolszczony przez Jagę Rydzewską, nieocenioną tłumaczkę tekstów Chestertona, brzmi:W obronie pism ulotnych. Mój Czytelnik może już więc dostrzec, że tytuł dla tej niewielkiej książeczki, którą ośmielam się obecnie oddać w Jego ręce, zaczerpnąłem od Chestertona. Mam szczerą nadzieję, że się nie obrazi. Choć zbiór ten nie zasługuje na uznanie tej miary, co prace Mistrza, to jednak on sam twierdził, iż „nie będzie ważne, czy pisaliśmy dobrze, czy kiepsko, czy walczyliśmy szpadą, czy cepem, ale po której walczyliśmy stronie”.
Janusz Pyda OP

źródło opisu: http://dsft.dominikanie.pl/produkt/zbior-pism-ulotnych/

źródło okładki: http://dsft.dominikanie.pl/produkt/zbior-pism-ulotnych/

Alicja | 2019-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2019

Zaczęłam, ale nie dałam rady skończyć. Miało być "na czasie", a wyszły jakieś opinie na głośne tematy. Nie miałam ochoty na felietony z czasopisma, zabrakło mi tu sacrum, nie widzę potrzeby powrotu na półkę "chcę przeczytac", chociaż może kiedyś wrócę.

sophros | 2018-01-02
Przeczytana: 2016 rok

Frapujący i przepełniony erudycyjnymi iskierkami zbiór myśli znanego dominikanina na tematy codzienne bardziej i mniej. Wiele z nich otwiera oczy na nowe perspektywy, spojrzenia i podsumowania.

Andrzej | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Rezerwa wyrażona przez autora we wstępie jest co najmniej na wyrost. "Zbiór pism ulotnych" to kolekcja bardzo dobrych, ewentualnie świetnych tekstów. Więcej takiej publicystyki katolickiej!