Protel DXP pierwsze kroki

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Protel DXP jest najpopularniejszym w naszym kraju i jednym z najbardziej popularnych na świecie pakietów narzędziowych EDA dla elektroników. W książce zawarto łatwy w przyswojeniu kurs, który krok po kroku prowadzi Czytelnika po \"zakamarkach\" tego niezwykle rozbudowanego pakietu. Dzięki niemu można poznać sposoby obsługi i konfigurację edytorów schematów, płytek drukowanych i elementów bibliotecznych. Większość zagadnień zilustrowano przykładami, które ułatwiają samodzielnie przetestowanie możliwości pakietu.

O autorze

Mgr inż. Marek Smyczek po ukończeniu studiów na Politechnice Śląskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja podjął pracę jako nauczyciel przedmiotów elektroniczno-informatycznych w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich oraz w Zespole Szkół Techniczno-Humanistycznych w Radzionkowie. Jest współzałożycielem Lokalnej Akademii Informatycznej CISCO, będącej filią największej na świecie akademii kształcącej specjalistów zajmujących się sieciami teleinformatycznymi. Interesuje się nowoczesnym oprogramowaniem CAD i EDA (m.in. Protel, Electronic Workbench, Multisim 2001) i jego wdrażaniem w proces dydaktyczny. Jest autorem wielu publikacji poświęconych programom narzędziowym, m.in. książki \"Protel 99SE, pierwsze kroki\", instrukcji do programu Electronic Workbench i przewodnika po oprogramowaniu Ansys, które służy m.in. do symulacji zjawiska naskórkowości w przewodnikach.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!