Byłem adiutantem Hitlera 1937-1945

Wydawnictwo: Bellona
9788311120426
historia
LubimyCzytać

Wspomnienia adiutanta Fuhrera, bezpośredniego świadka sukcesów i upadku rządów narodowosocjalistycznych w Niemczech, zawierają zarówno historyczne, powszechnie znane fakty, jak i zapis bardziej intymnych obserwacji Hitlera i jego otoczenia. Autor przez prawie osiem lat, od 16 czerwca 1937 r. do kwietnia 1945 r., należał ja ko adiutant z ramienia Luftwaffe do bezpośredniego otoczenia wodza Rzeszy. Był świadkiem sukcesów i upadku rządów narodowosocjalistycznych w Niemczech. Po klęsce nazizmu - rozpytywany o te lata najpierw przez funkcjonariuszy służb śledczych, a później historyków - przelał na papier charakterystykę Hitlera i je go najbliższych współpracowników.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!