Ona była taka

Wydawnictwo: Jedność

Ona była taka... to ksiażka o moim życiu w czasach okupacji niemieckiej w Polsce. Jest to pamiętnik. Bowiem materiał czerpałem z jedynego niemal Ľródła: z własnej pamięci -i autentyczne sa słowa mojego ojca zawarte w epilogu: aŁon lepi niektóre rzeczy paminta, jak ja stary. Nie znaczy to jednak, abym nie korzystał z pomocy mojej rodziny, osób dorosłych w czasie wojny. Osobliwa to była pomoc: korespondencyjnie prosiłem, aby mi odpowiedzieli na postawione przeze mnie dwadziescia cztery pytania. Dotyczyły one czasu: kiedy to byłoa w którym rokua Uzyskane odpowiedzi były dla mnie niezwykle ważne. Pozwoliły na chronologiczne ułożenie wypadków następujacych po sobie, czego sam nigdy nie zdołałbym dokonać. fragment wstępu.