Słownik historyczno-geograficzny zwiemi warszawskiej w średniowieczu

LubimyCzytać

Prezentowany czytelnikowi Słownik historyczno-geograficzny ziemi warszawskiej ma swoją długą historię. Pomysł nowoczesnych prac historyczno-geograficznych, w postaci atlasu historycznego oraz związanych z nim słowników historycznych-geograficznych, zrodził się jeszcze przed II wojną światową w Krakowie, w okręgu Władysława Semkowicza, a jednym z realizatorów był młody wówczas historyk i geograf Karol Buczek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!