Podstawy chemii nieorganicznej. Część 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Prof. dr hab. Adam Bielański, nestor i jeden z najznamienitszych polskich chemików, opracował podręcznik sześciokrotnie wznawiany i każdorazowo uaktualniany, uznawany za najlepszy polski podręcznik akademicki w dziedzinie chemii.(Fragment recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Hubickiego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)Nowe wydanie znanego i cenionego przez studentów oraz wykładowców podręcznika akademickiego. Autor uaktualnił i uzupełnił wiadomości, uwzględniając postępy chemii nieorganicznej i naukowe podstawy nowych jej zastosowań. Zastosował zgodną z obecnie obowiązującymi normami IUPAC nomenklaturę związków chemicznych. Wszystkie wprowadzone zmiany dotyczą bardzo ważnych i najintensywniej rozwijających się obszarów wiedzy z zakresu chemii nieorganicznej.Na szczególną uwagę w tym wydaniu zasługuje:* wprowadzenie nowych rozdziałów dotyczących m.in. pierwiastków chemicznych w skorupie ziemskiej i w kosmosie; ogniw paliwowych; syntezy poliwodorotlenków i polikwasów,* omówienie metody zol-żel w syntezie nieorganicznej, wzmianka o nanotechnologiach,* uzupełnienie wiadomości o elektroujemności,* wprowadzenie dodatkowych informacji z zakresu gospodarki wodorowej, syntezy wodoru w fotoogniwach z elektrodami z półprzewodzących tlenków,* aktualizacja zagadnień dotyczących węglowców i aktynowców,* rozbudowanie treści dotyczących nowoczesnych technologii i zastosowań chemii nieorganicznej.Tom I stanowi gruntowne wprowadzenie do chemii nieorganicznej, często określane mianem chemii ogólnej.Tom II zawiera szczegółowe omówienie poszczególnych grup układu okresowego pierwiastków.Podręcznik jest przeznaczony dla studentów uniwersytetów, uniwersytetów przyrodniczych i politechnik, którzy obowiązkowo muszą zapoznać się z podstawami chemii nieorganicznej. Skorzystają z niego z pewnością także wykładowcy, pracownicy instytutów naukowo-badawczych, doktoranci i nauczyciele chemii.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

młoda_pisarka | 2015-12-13
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

CZYSTA CHEMIA...

W łatwo dostępny sposób wytłumaczone najważniejsze zagadnienia z dziedziny chemii nieorganicznej. Kompleksowe przygotowanie do ważnych egzaminów i duża dawka przydatnych i ważnych informacji. A wszystko to zebrane w jedną książkę.

Polecam!