Zwierzenia

Wydawnictwo: Nortom
historia
LubimyCzytać

Wspomnienia obejmują okres II wojny światowej oraz życie w okresie Polski Ludowej w piastowskim Wrocławiu. Podobnie jak w „Afrykańskich reminiscencjach” dotyczą losów Polaków na kresach wschodnich II RP; wywózki i pobytu na Syberii.Autorka opisała również życie codzienne i towarzyskie, oraz warunki pracy po zakończeniu II wojny światowej. Ciekawe wątki stanowią relacje z Londyńskiego Zjazdu Wychowanków Szkół Polskich w Isfahanie i Libanie i z XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!