Złoto Inków

Tłumaczenie: Ziemowit Andrzejewski
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 12)
Wydawnictwo: Amber
Inca Gold

Inne wydania

Rok 1533. Tajemnicza flota przybija do wyspy na górskim jeziorze w Andach, by ukryć coś na skalistej wysepce... Rok 1998. W peruwiańskich górach Dirk Pitt ratuje z opresji dwoje amerykańskich archeologów. Nie wie jeszcze, że to początek nowej przygody - wyścigu z przestępczym syndykatem o skarb wart miliard dolarów. I o życie...

źródło opisu: Amber, 2014

Autor-Ikona w gatunku „powieść przygodowa”. Kiedy w latach 90-tych ubiegłego stulecia jego książki pokazywały się na rynku jak grzyby po deszczu, to jak się już zakupiło kolejny tom przygód Dirka Pitta, Ala Giordino i reszty kompanii, to czytało się to z wypiekami na twarzy. Sto procent przygody i akcji!
Z czasem jego książki poszły gdzieś w kąt, ale kiedyś obiecałem sobie , że na pewno do nich wrócę, a już na pewno do tych których nie czytałem. Z przeczytanych, moją ulubioną jest właśnie „Złoto Inków”.

gwiazdka | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 29 lipca 2013

Złoto Inków należy do tej grupy książek, których akcja toczy się bardzo szybko i może jest mało wiarygodna- ja zaliczam bohaterów takich jak Dirk do grupy: „zabili go i uciekł”. Ale jednocześnie od powieści nie można wprost się oderwać, ciągłe zwroty akcji, sympatyczni bohaterowie, dowcipny język (i wcale nie naciągany dowcip- ale lekki i wypływający gdzieś z kontekstu), ciekawe nawiązania do historii i pełno przygód działa bardzo pobudzająco na wyobraźnię czytelnika. Tym razem bohaterowie poszukują legendarnych skarbów zaginionych w przeszłości i walczą z bezwzględnymi przemytnikami i złodziejami dzieł sztuki. Nie zdradzę oczywiście, czy wszystkie złe charaktery zostaną ukarane i czy wszystkim dobrym uda się przeżyć do ostatnich kart powieści ale mogę zapewnić, że miłośnikom Cusslera w tej książce, moim zresztą zdaniem, jednej z lepszych tegoż pana, pozytywnych wrażeń nie zabraknie.

Kokosanka | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Niestety nie dotrwałam do końca. Wprawdzie lubię książki Cusslera, ale ta mi w ogóle nie podeszła. Może jest to też trochę związane z tym, że ostatnio brak mi czasu na pełen relaks a jak już go mam to czytanie tej ksiązki jest dla mnie raczej katorgą niż relaksem. Dirk Pitt oczywiście nieśmiertelny:) Sam temat złota inków ciekawy, ale moim zdaniem za dużo rozwlekania w tym wszystkim.

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: sierpień 2007

Pierwsza książka tego autora która przypadkiem wpadła mi do ręki. Od tej książki Cussler to jeden z moich ulubionych autorów. Polecam

powl | 2012-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Typowa książka na wakacje. Łatwo i szybko się czyta. Clive Cussler jak zwykle bombarduje czytelnika dużą dawka przygody i nieprawdopodobnych zdarzeń podczas poszukiwania ukrytego skarbu Inków. Polecam jako dobry dodatek do kocyka i plaży.

Sygryda | 2012-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Fascynująca powieśc przygodowo-historyczna, idealna dla wielbicieli tajemnic,rasowych odkrywców literackiej fikcji przeplatającej się z prawdą o świecie i ludziach.
To książka napisana w dowcipny i dynamiczny sposób, szalenie wciągająca i ubogacająca wewnętrznie czytelnika.
Mimo iż główny bohater jest niezniszczalnym egzemplarzem dzielnego śmiałka w średnim wieku postac tę się lubi za duży dystans do siebie, spryt i przenikliwosc.
Literatura ta to idealne połączenie żywiołowości iście zaczerpniętej od Londona oraz bohaterskich postaw rodem z Indiany Jones'a.
Czyta się tę wciągającą opowiesc szybko i z dużą niecierpliwością co przyniosą kolejne rozdziały.
Dodatkowo to znakomite studium postaw ludzkich, w których chciwosc ściera się z odwagą, a brutalnośc z uczciwością.

dzjustyna | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Książki Cusslera bardzo działają na moją wyobraźnię, zwłaszcza w chłodne wieczory. Wędruję więc razem z głównymi bohaterami po Ameryce Południej i Środkowej i tracę kontakt z rzeczywistością :)
"Złoto Inków" to jedna z ciekawszych pozycji Cusslera, którą przeczytałam, pełna przygód, podróży i skarbów. Idealna dla nastolatków i dla dorosłych, którzy lubią oderwać się od rzeczywistości, kochają przygody i super bohaterów :)
Polecam :)

pharloow | 2015-08-06
Na półkach: Wakacje, 2015, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2015
przem | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Powieść może ktoś powiedzieć trochę Bondowska ale jak wszystkie opisujące przygody Drika niesie w sobie ten styl przygody.
Jest w niej wszystko czego szukamy w codzienności - przyjaźń, odwaga poświęcenie - wszyscy tego pragniemy w codzienności dlatego tak łatwo wejść w ten dynamiczny świat przygody. Można oderwać się i wejść na statek płynący os przygody do przygody.
Jedna z lepszych książek z tej serii - akcja przesłanie styl w jakim jest napisana na pewno zasługuje na wyróżnienie z całej serii.
Polecam wszystkim szukającym takiej przygody i odskoczni od dnia za oknem - można się zatracić w tej powieści.

Radosław | 2014-01-04

Świetna książka przygodowa. Po raz kolejny Dirk Pitt "ratuje świat i odnajduje skarb". Jedna z moich ulubionych książek Cusslera.