Złoto Inków

Tłumaczenie: Ziemowit Andrzejewski
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 12)
Wydawnictwo: Amber
Inca Gold

Rok 1533. Tajemnicza flota przybija do wyspy na górskim jeziorze w Andach, by ukryć coś na skalistej wysepce... Rok 1998. W peruwiańskich górach Dirk Pitt ratuje z opresji dwoje amerykańskich archeologów. Nie wie jeszcze, że to początek nowej przygody - wyścigu z przestępczym syndykatem o skarb wart miliard dolarów. I o życie...

źródło opisu: Amber, 2014

123tomek | 2018-11-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Kolejna część przygód Dirka Pitta. Ponownie ten niemal nieśmiertelny bohater zadziwia przyjaciół i czytelnika swoim talentem do wychodzenia z sytuacji bez wyjścia. Książka (jak każda z tej serii) porywa i czyta się ją bez opamiętania. Oczywiście nie zabrakło smaczków np. tajemniczy grób Patty Lou Cutting czy spotkanie Pitta z ... samym autorem (znowu :) )
Jednym słowem polecam.
PS. Podczas pisania słuchałem "Liszt - Hungarian Rhapsody No. 2" ;)

PERFECT | 2017-10-09
Przeczytana: 02 marca 2014

Książka pełna napięcia. Jak każda tego autora

PL_Cmd_Jacek | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Przygoda
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Czytało się szybko i przyjemnie. Na tyle dobrze, że chwyciłem się kolejnej części przygód Dirka Pitta

killersteward | 2017-01-23

Przygoda, afera, awantura, tajemnica, skarb oraz Giordino i Pitt!!! Z tomu na tom coraz fajniej to wygląda. Ta część jest nawet lepsza od "Sahary".

Autor-Ikona w gatunku „powieść przygodowa”. Kiedy w latach 90-tych ubiegłego stulecia jego książki pokazywały się na rynku jak grzyby po deszczu, to jak się już zakupiło kolejny tom przygód Dirka Pitta, Ala Giordino i reszty kompanii, to czytało się to z wypiekami na twarzy. Sto procent przygody i akcji!
Z czasem jego książki poszły gdzieś w kąt, ale kiedyś obiecałem sobie , że na pewno do nich wrócę, a już na pewno do tych których nie czytałem. Z przeczytanych, moją ulubioną jest właśnie „Złoto Inków”.

Nefele | 2016-02-06

Tłumaczenie okropne. Tylu dziwnych archaicznych słów w powieści o czasach współczesnych dawno nie spotkałam. Psuje to odbiór treści. A szkoda bo ksiażki Cusslera lubie. Niestety z każdą kolejną częścią niezniszczalny Dirk Pitt staje się coraz bardziej niezniszczalny, przez co fabuła momentami traci na wiarygodności.

przem | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Powieść może ktoś powiedzieć trochę Bondowska ale jak wszystkie opisujące przygody Drika niesie w sobie ten styl przygody.
Jest w niej wszystko czego szukamy w codzienności - przyjaźń, odwaga poświęcenie - wszyscy tego pragniemy w codzienności dlatego tak łatwo wejść w ten dynamiczny świat przygody. Można oderwać się i wejść na statek płynący os przygody do przygody.
Jedna z lepszych książek z tej serii - akcja przesłanie styl w jakim jest napisana na pewno zasługuje na wyróżnienie z całej serii.
Polecam wszystkim szukającym takiej przygody i odskoczni od dnia za oknem - można się zatracić w tej powieści.

Kokosanka | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Niestety nie dotrwałam do końca. Wprawdzie lubię książki Cusslera, ale ta mi w ogóle nie podeszła. Może jest to też trochę związane z tym, że ostatnio brak mi czasu na pełen relaks a jak już go mam to czytanie tej ksiązki jest dla mnie raczej katorgą niż relaksem. Dirk Pitt oczywiście nieśmiertelny:) Sam temat złota inków ciekawy, ale moim zdaniem za dużo rozwlekania w tym wszystkim.

Radosław | 2014-01-04

Świetna książka przygodowa. Po raz kolejny Dirk Pitt "ratuje świat i odnajduje skarb". Jedna z moich ulubionych książek Cusslera.

gwiazdka | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 29 lipca 2013

Złoto Inków należy do tej grupy książek, których akcja toczy się bardzo szybko i może jest mało wiarygodna- ja zaliczam bohaterów takich jak Dirk do grupy: „zabili go i uciekł”. Ale jednocześnie od powieści nie można wprost się oderwać, ciągłe zwroty akcji, sympatyczni bohaterowie, dowcipny język (i wcale nie naciągany dowcip- ale lekki i wypływający gdzieś z kontekstu), ciekawe nawiązania do historii i pełno przygód działa bardzo pobudzająco na wyobraźnię czytelnika. Tym razem bohaterowie poszukują legendarnych skarbów zaginionych w przeszłości i walczą z bezwzględnymi przemytnikami i złodziejami dzieł sztuki. Nie zdradzę oczywiście, czy wszystkie złe charaktery zostaną ukarane i czy wszystkim dobrym uda się przeżyć do ostatnich kart powieści ale mogę zapewnić, że miłośnikom Cusslera w tej książce, moim zresztą zdaniem, jednej z lepszych tegoż pana, pozytywnych wrażeń nie zabraknie.