Walka Sambo. Rosyjski system walki wręcz

Wydawnictwo: Feeria
sport
LubimyCzytać

Książka ta jest adaptacją rosyjskiego podręcznika pt. "Borba sambo" Anatolija Charłampiewa, który przedstawia idee walki sambo, pokazuje zasady nauczania oraz konkretne chwyty i techniki walki. Idea sambo trafiła do Polski od naszych wschodnich sąsiadów, gdzie nadal rozwija się i jest bardzo popularna w całej Rosji. Na bazie samoobronnych technik różnych rodzajów walki, specyficznych dla różnych narodów, powstał sport obronny popularyzowany od 1920 roku do chwili obecnej i trenowany dziś niemal na całym świecie. Sambo ukształtowało się z najbardziej cennych elementów narodowych rodzajów walki – gruzińskiej, tadżyckiej, kazachskiej, uzbeckiej, kirgiskiej i niektórych innych. Nazwa SAMBO jest skrótowcem hasła „SAMoobrona Bez Oręża”. Anatolij Charłampiew był wielkim rosyjskim sportowcem sambo, trenerem oraz badaczem narodowych sportów walki Rosji, współtwórca walki sambo.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!