Ludzie którzy zmienili oblicze świata

Wydawnictwo: Bellona
LubimyCzytać

Świat, w którym żyjemy dziś bardzo różni się od świata naszych przodków. Postęp, jaki obserwujemy, jest wynikiem ciągłych starań nielicznych otwartych, postępowych i pomysłowych osób. W dawnych czasach ludzie obywali się bez licznych ułatwień. Przez wieki jednak życie stawało się coraz prostsze. Ludzkie potrzeby zainspirowały licznych naukowców, polityków, reformatorów, pisarzy, poetów, dyktatorów i filozofów całego świata. Inżynierowie budowali gmachy, mosty, wieże i forty. Naukowcy wynaleźli urządzenia i lekarstwa, pozwalające ludziom na utrzymanie formy i aktywności. Reformatorzy wykorzeniali zło i niewłaściwe tradycje. Dyktatorzy i administracja zmieniali sposób postrzegania świata.Ta książka prezentuje nam rzeczywistość słynnych ludzi, takich jak Napoleon Bonaparte, Nelson Mandela, Margaret Thatcher, Maria Curie-Skłodowska, Martin Luter King czy William Shakespeare, ich służbę ludziom i osiągnięcia. Wyjaśnia, w jaki sposób odmienili życie innych ludzi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!