Mikołajek + Rekreacje Mikołajka + Mikołajek i inne chłopaki + Wakacje Mikołajka + Mikołajek ma kłopoty (komplet)

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Seria: Mikołajek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
LubimyCzytać

Komplet pięciu tytułów:MikołajekRekreacje MikołajkaMikołajek i inne chłopakiWakacje MikołajkaMikołajek ma kłopotyMikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej - ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy fan serii.Na pięćdziesiątą rocznicę pierwszego polskiego wydania przygotowaliśmy zupełnie nową edycję cyklu. Nieco większy format i nowe okładki kryją jednak te same przezabawne historie, które ciągle zdobywają nowych czytelników w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia. A dzięki eleganckiemu pudełku zawierającemu wszystkie pięć książek są doskonałym pomysłem na prezent!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Karolina | 2016-05-21

Fajny chłopak z tego Mikołajka. Seria o tym młodym francuzie nigdy mi się nie znudzi.

megi2307 | 2018-10-19
Przeczytana: 1993 rok

Świetna! Najlepiej czytać na głos z przyjaciółmi :) Natomiast nie jestem pewna czy jest to książka dobra dla dzieci. Raczej wolałabym niektórych pomysłów nie podsuwać moim gagatkom ;)
"Zegarek od Buni" i "Galeria obrazów" - mistrzostwo świata, the best! :D

Besia | 2015-12-01
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2015
Przeczytana: 01 grudnia 2015

To jakbyśmy zapomnieli, jaki to ubaw być dzieckiem. Chociaż nie jest to lektura poprawna politycznie, daleko by tu szukać gender :)

Monika | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Tak, polecam. Nie miałam szczęścia przeczytać jej w dzieciństwie - żałuję, ale nadrobiłam teraz stracony czas. Historyjki, krótkie, zabawne, bardzo podoba mi się, że w każdej historii mikołajek na nowo przedstawia daną postać. Oczywiście jak większość użytkowników zachwyciły mnie czarno-białe obrazki, tak proste i skromne, ale piękne.

Hrabia | 2016-04-08
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Cóż, mocno odstaje od dzisiejszych realiów. Mnie śmieszyła, bo pamiętam "tamte" czasy. Coraz mniej będzie śmieszyć kolejne pokolenia. Przypuszczam, że za 10-15 lat już nikt jej nie będzie czytał a z pewnością dzieciaki jej już nie zrozumieją. A szkoda.

jagoda | 2016-01-10
Przeczytana: 2015 rok