Berlin. Przewodnik Udany Weekend

Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Berlina nie można porównać z żadnym innym miastem, ani w Niemczech, ani na świecie. Przez ponad sto lat jego klimat polityczny był ściśle związany z tym, co działo się w pozostałej części Europy. To miasto, które burzy mury i obala stereotypy. W dynamicznym Berlinie kruszą się bariery pomiędzy ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata i reprezentującymi odmienne kultury. Dzisiejszy Berlin to konglomerat supernowoczesnych budowli, świetnych projektów artystycznych oraz tradycyjnego ducha sztuki i muzyki dawnych mistrzów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Igis | 2016-06-04
Przeczytana: 2014 rok

Nie mam dużęgo doświadczenia z przewodnikami, ale ten określam jako "dobry". Do OGÓLNEJ orientacji. Zwiedzanie z nim jakichkolwiek zamków (Sanssousi, Charlottenburg) wykluczone :( Jeśli ktoś się na to naiwnie nastawia to niemożliwe. Bardzo przydatne są za to mapki umieszczone w środku. Opisy historii Niemiec skąpe i niezadowalające (dla takiego germanofila jak ja ;) ). Pozwala się pobieżnie zorientować, ale niczego więcej nie można oczekiwać. Internet nie zastapi żagnego przewodnika