Kodeks Kartagiński

Wydawnictwo: Albatros

SPRzEDAŻ OD 30-06-2008! Daniel Kestrel, specjalista od oprawiania obrazów, poznaje na przyjęciu ponętną Renne handlującą antykami i przeżywa z nią przelotny romans. Tej samej nocy kobieta ginie od strzału w głowę, a Danny awansuje do roli głównego podejrzanego. Dochodzenie prowadzi błyskotliwy detektyw Bowditch. zamordowana znała tajemnicę bezcennego Kodeksu z Syrakuz, jedynego ocalałego tekstu opisującego życie i śmierć Teodozjusza, nieślubnego syna rzymskiej cesarzowej Teodory, kobiety wyjątkowej urody znanej z rozwiązłego trybu życia. Ludzie stojący za zabójstwem Renee podejrzewają, że posiadane informacje przekazała Danny&emu, obierają go więc za cel. Kestlerowi nie pozostaje nic innego, jak samotnie odnaleźć zaginiony kodeks i drogocenny pierścień z ametystem, należący kiedyś do Teodozjusza...

Marduk | 2016-03-20

Dziwię się sam sobie że przeczytałem to "coś" do końca. Nieporozumienie totalne!

Adam | 2015-05-26
Przeczytana: 26 maja 2015

Dzięki tej książce przekonałem się, że posiadam nieprzeciętnie silną wole. Potrafię przeczytać nawet, taki chłam jak ta pozycja.

Jędrzej Zięcina | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Równie dobrze można przewinąć do trzech ostatnich rozdziałów. 3/4 książki to niepotrzebne opisy, dość marnie przetłumaczone (polecam jednak w j. angielskim). Brak konsekwencji w książce, autor niekiedy skupia się na detalach, by w kilku następnych scenach uprościć zdania do minimum. Ostatni rozdział jest pisany tak szybko, bez charakterystycznych dla całej książki detali, że aż miałem wrażenie, że czytam inną książkę. Fajna intryga, ale polecam jedynie w j. angielskim.

Paweł Skorupski | 2010-07-22
Przeczytana: 2008 rok

Książka dla bardziej wymagających czytelników. Ja raczej należę do tych prostszych :) więc nie przypadłą mi do gustu. Trudno i ciężko się ją czyta, dialogi są jakby nie z tej ziemi, czasem wydaje się że postacie prowadzą dwie inne rozmowy. Nie polecam. Jeżeli chcesz ją przeczytać, musisz mieć naprawdę dużo czasu i chęci, aby iść z nią powoli i uważnie.

LIDIA | 2016-09-27
Anna | 2015-08-12