Radio Swoboda. Współczesna poezja rosyjska

Okładka książki Radio Swoboda. Współczesna poezja rosyjska
Zbigniew Dmitroca Wydawnictwo: Biuro Literackie poezja
poezja
Biuro Literackie

Okładka książki Ja i moja mama. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Donata Montanari
Ja i moja mama... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Laura Rigo
Czy to jest mo... Zbigniew Dmitroca, ...

Radio Swoboda to rozgłośnia, która rozpowszechnia prawdziwe informacje i promuje wartości demokratyczne. Jej zadaniem było przekazywanie faktów w formie nie poddanej zniekształceniu głównie do krajów bloku komunistycznego. Obecnie działa wspólnie z Radiem Wolna Europa i niesie prawdę z czeskiej Pragi do państw, które demokracją cieszą się od niedawna bądź w ogóle jej nie mają. Swoboda oznacza wolność i niezależność. Zbigniew Dmitroca przetłumaczył i zebrał wiersze współczesnych rosyjskich poetów i poetek. Przez lata starał się o wydanie antologii poezji naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, lecz często polityka stawiała blokadę na drodze, którą podążała sztuka. Za sprawą Biura Literackiego i Zbigniewa Dmitrocy polscy czytelnicy mogą poznać wycinek twórczości dziesięciorga artystów z Rosji, którzy piszą o wolności. Radio Swoboda jest antologią poezji krzyczącej w eter, poezji niezależnej i przekazującej prawdę.

Antologię współczesnej poezji rosyjskiej Radio Swoboda mogę polecić z czystym sumieniem, bo sądzę, że każdy, kto czyta wiersze, znajdzie w niej bez problemów coś dla siebie. Warto także sięgnąć po tę pozycję, żeby poobcować swobodnie z wolnym słowem w dobrym wydaniu. Nastawcie odbiorniki na Radio Swobodę.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/12/10/radio-swoboda-wspolczesna-poezja-rosyjska-zbigniew-dmitroca/

• Literatura rosyjska
  • Egzemplarz recenzencki