Zaklęcia Photoshopa. Edycja zdjęć. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Pobierz dodatkowy zestaw pędzli » Czary-mary, czary-mary, w arcydzieła zmień koszmary! Wielkie porządki, czyli jak doprowadzić obraz do ładu Efekty specjalne i nie tylko, czyli jak stworzyć przekonującą iluzję Manipulacja obrazem, czyli jak osiągnąć mistrzowski rezultat O Photoshopie słyszała już ponad połowa ludzi żyjących na Ziemi. Niemal nie sposób zignorować jego istnienia:...

Pobierz dodatkowy zestaw pędzli »

Czary-mary, czary-mary, w arcydzieła zmień koszmary!

Wielkie porządki, czyli jak doprowadzić obraz do ładu
Efekty specjalne i nie tylko, czyli jak stworzyć przekonującą iluzję
Manipulacja obrazem, czyli jak osiągnąć mistrzowski rezultat

O Photoshopie słyszała już ponad połowa ludzi żyjących na Ziemi. Niemal nie sposób zignorować jego istnienia: przypominają nam o nim codziennie zdjęcia w gazetach, reklamach i najróżniejszych mediach. Jednak przy pracy z tym programem nietrudno o poważne wpadki. Zbyt gorliwi użytkownicy Photoshopa często przesadzają z efektami specjalnymi czy usuwaniem niedoskonałości, choćby z ciała modelki (na przykład usuwają jej także pępek). Należy więc szczególnie zadbać o to, by nasze własne zdjęcia retuszowane były umiejętnie i z umiarem.

Książka Anny Owczarz-Dadan, wybitnej autorki i retuszerki, która z prawdziwą pasją oddaje się zgłębianiu i przekazywaniu wiedzy na temat tajników fotografii cyfrowej, pozwoli Ci odkryć, jak analizować zdjęcie, by ingerencja w nie była udana. Dowiesz się, w jakiej kolejności warto wykonać różne zabiegi, jak usunąć wady związane z aparatem oraz kompozycją fotografii, jak skorygować barwy, światła, cienie czy półcienie. Nauczysz się stosować poszczególne filtry, imitować różne efekty związane z pogodą i „postarzać” zdjęcie przez nadanie mu koloru sepii. Zdobędziesz też wiedzę na temat korekcji wyglądu postaci (bezcenne!), a także na temat wyostrzania obrazu i prezentacji swoich prac. Ucz się i zachwycaj innych swoimi zdjęciami!

Usuwanie mankamentów wywołanych ustawieniami lub ograniczeniami aparatu
Korekcja nie tylko barwna i Camera Raw
Usuwanie z obrazu niepotrzebnych elementów
Co mogłeś zrobić za pomocą aparatu, a czego nie zrobiłeś
Symulacja filtrów fotograficznych
Tworzenie efektów zjawisk meteorologicznych i nie tylko
21 efektów i cyfrowych kłamstewek
Łączenie obrazów i korekcja wyglądu postaci
Czerń i biel oraz wyostrzanie obrazów
Edycja wyglądu postaci
Prezentacja efektów pracy i tabela skrótów klawiaturowych
CS6 - omówienie narzędzi i poleceń

Magiczny Photoshop we właściwych rękach!

Przeczytaj wywiad z Anną Owczarz-Dadan >>

PATRONI MEDIALNI:

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!