Jak wyglądać olśniewająco

Okładka książki Jak wyglądać olśniewająco Andrea Pomerantz Lustig
Okładka książki Jak wyglądać olśniewająco
Andrea Pomerantz Lustig Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
How to Look Expensive: A Beauty Editor's Secrets to Getting Gorgeous without Breaking the Bank
Wydawnictwo Kobiece
2015-12-14
2015-12-14
Emilia Niedzieska
moda uroda Emilia Niedzieska trendy kosmetyki

Książka pełna praktycznych wskazówek z różnych obszarów wyglądu. Poradnik jak zadbać o siebie, o swój wygląd, a przede wszystkim jak dobrze i olśniewająco czuć się we własnym ciele.
Dodatkiem są również listy kosmetyków i urządzeń, jakie możemy zakupić w drodze do naszej metamorfozy oraz podzielenie ich cenowo od tych najdrożych po te, od zakupu których nie zabraknie nam na czynsz.

Dobre na prezent dla nastolatki lub studentki zaczynającej przygodę z makijażem i dbaniem o urodę trochę więcej niż ogół. Znalazłam tu nawet kilka dobrych rad.

To zdecydowanie najciekawszy poradnik na temat stylu jaki czytałam. Widać, że autorka zna się na rzeczy, treść jest dobrze przekazana. Skupienie się na klasycznych i ponadczasowych elementach, fryzurach i makijażach powoduje, że to bardzo uniwersalny przewodnik dla kobiet szukających swojego stylu.

Ot, taki sobie poradnik raczej dla młodziutkich dziewczyn, troszkę strata czasu – wystarczy od czas do czasu przejrzeć Glamour; troszkę irytująca lista rekomendowanych kosmetyków w dużej mierze niedostępnych w Polsce (chyba że zakupy czynimy w intrenecie;-); fajna lista stron www

Poradnik posiada kilka ciekawych i niebanalnych wskazówek, które mogą wzbogacić posiadaną już wiedzę i umiejętności. To na pewno nie jet podręcznik "od A do Z", w którym wypunktowane są kroki działania, ale rady, które autorka pozostawia do osobistej oceny. Może właśnie to jest najmocniejszy punkt tej książki - nie fabryka tworzenia identycznych wizerunków, a podpowiedzi w odkrywaniu własnego stylu.

Jedna z niewielu książek o urodzie, które mogę polecić. Jasne, ma swoje minusy, ale wydaje się być bardzo rozsądną pozycją.
Autorka nie traktuje czytelnika jak idioty, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością, więc bardzo to doceniam.
Wydanie jest mocno estetyczne, dobry papier, kolorowo na każdej stronie, a mimo to bardzo dobrze się czyta.
Wiele ciekawych rad, z wielu dziedzin, między innymi taka, żeby perfumować szczotkę do włosów, wtedy pachnie się dłużej i subtelniej - w życiu bym na to nie wpadła. Pozostałe rady są przewidziane na każdą kieszeń, autorka robi podział, co bardzo mi się podoba, podaje konkretne rozwiązania konkretnych problemów, a żeby było łatwiej, posiłkuje się przykładami celebrytek. Dla mnie to minus, bo trochę za dużo miejsca to zajmuje, ale rozumiem, że innym na pewno to pomoże. Do wyboru mamy 4 style, więc każde rozwiązanie ma swoje 3 alternatywy, co też jest niewątpliwym plusem. Angela podaje nam też wiele ciekawych anegdotek, przedstawia zdanie światowych guru w wielu dziedzinach, między innymi fryzjerstwa. Dowiedziałam się, że nakładam na włosy zbyt wiele kosmetyków i że generalnie im mniej, tym lepiej. Redaktorka Glamour radzi w sprawie mody, urody, wszystko to było dla mnie mniej lub bardziej interesujące. Sama wydaje się być skromna, ładna i nieprzesadzona, więc nie mam obaw, by wykorzystać jej porady.
Czytało się miło, zajęło mi to dwa, może trzy dni. Nie jest to pozycja, do której chciałabym wrócić, ale na pewno trochę z niej wyniosłam. Podobał mi się też styl autorki, widać, że jest pewna siebie i zna się na tym co mówi.

Wiele ciekawych rad, z wielu...

Jestem tą pozycją rozczarowana. Tym bardziej, że jak na poradnik, miała zaskakująco wysoką ocenę. I cenę też.
Tymczasem pięknie wydana książka okazała się niemalże wykazem arcydrogich i trudno dostępnych w Europie kosmetyków ze śmiesznymi cenami od polskiego wydawcy (przykładowo tusz DiorShow za 94 zł, gdy najtańszy jaki ja znalazłam, kosztuje 150 zł).
Jednakże w tym zalewie marek oraz porad dla Amerykanek dostrzegłam coś dla siebie: rozdział na temat fryzur. Niemal wszystko, co chciałam wiedzieć o cięciach glamour, w dodatku łatwych do utrzymania, zostało dokładnie opisane.
Dodatkowy plus za ilustracje i zdjęcia, które pokazują, co też autorka miała na myśli.
I dzięki tej książce zrozumiałam jak bardzo różnią się poradniki urodowe pisane po przeciwnych stronach Atlantyku, przez co będę starała się unikać tych amerykańskich.

Jednakże w tym...

Świetny, skuteczny, warto zawsze mieć pod ręką <3

Świetny, skuteczny, warto zawsze mieć pod ręką <3

Książka godna polecenia. Niektóre informacje są przydatne. Polecam

Książka godna polecenia. Niektóre informacje są przydatne. Polecam

Ciekawa pozycja dla dziewczyn które lubią dbać o siebie aczkolwiek uważam, że wiele rzeczy przedstawionych w tej książce, już wiedziałam.
pochłonęłam w jeden wieczór :)

pochłonęłam w jeden wieczór :)

• Poradniki
  • Poradnik
  • Moda i uroda
  • Technikum
  • Posiadam - urodowo-medyczne

Dodaj cytat z książki Jak wyglądać olśniewająco