Nietzsche. Nadczłowiek i wola mocy

Okładka książki Nietzsche. Nadczłowiek i wola mocy
Toni Llàcer Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 2) filozofia, etyka
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Cykl:
Odkryj filozofię (tom 2)
Tytuł oryginału:
Nietzsche. Il superuomo e la volontà di potenza
Wydawnictwo:
Hachette Polska
Data wydania:
2018-01-24
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-24
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328215863
Tłumacz:
Alicja Paleta, Barbara Sosnowska
Tagi:
Nietzsche Filozofia Nadczłowiek
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
23
23

Na półkach:

Kolejna w serii, po Platonie, pozycja traktująca o jednym z ciekawszych filozofów w historii. Układ i język książki sprawnie i w prosty sposób przedstawiają sylwetkę Fryderyka oraz jego spojrzenie na świat.

A to, podobnie, jak u Platona, ewoluowało i zmieniało się wraz z wiekiem, aby w końcu doprowadzić Nietzschego do wniosków związanych z siłą człowieka oraz jego walką z narzucanymi mu z zewnątrz ograniczeniami.

Świetnie i treściwie przedstawiono zarówno warstwę życia prywatnego filozofa, jak i jego koncepcje. Z pierwszej wyłania się obraz człowieka dość nieszczęśliwego i chorowitego, który początkowo zachłysnął się dziełami Schopenhauera oraz Wagnera. Z drugim był nawet przez chwilę w przyjacielskich stosunkach, ale finalnie drogi dwóch osobistości się rozeszły.

Tytuł pokazuje również problemy Nietzschego w relacjach z kobietami oraz duży wpływ, jaki wywierały na niego matka, a zwłaszcza siostra oraz rozwijająca się choroba psychiczna.

Chociaż na pierwszy rzut oka filozofia Nietzschego może wydawać się okrutna i pesymistyczna, o czym mówią same nazwy pokroju Antychrysta czy uśmiercenia Boga, to w rzeczywistości Fryderyk dążył do uszczęśliwienia człowieka przez jego działania i próby podejmowane w celu staraniu się o bycie lepszym.

Zwrócił przy tym uwagę na ważną kwestię o życiu w harmonii z samym sobą. Każdy posiada ograniczenia, których nie da się obejść. Szczęście polega na tym, aby na swoją miarę stawać się lepszym. Tak, jak pomimo swojej choroby, próbował robić to sam filozof. To nie dusza, umysł czy poszukiwanie jednej, uniwersalnej wartości są najważniejsze - to człowiek i jego walka z przeciwnościami losu się liczą.

Styl autora daje jednak duże pole interpretacji, z czego skrzętnie skorzystali naziści, podporządkowując sobie filozofię Fryderyka. Autor książki odnosi się również do tych mitów i skutecznie je rozwiewa, pokazując przy tym, jak stworzone przez hitlerowców, umysłowe podwaliny pod III rzeszę, stanowią zupełne wypaczenie myśli Nietzschego, który osobiście miał negatywny stosunek do nacjonalizmu.

Bardzo dobre opracowanie, mogące stanowić wprowadzenie do zainteresowania się postacią i dziełami jednego z najbardziej pasjonujących filozofów w historii.

Kolejna w serii, po Platonie, pozycja traktująca o jednym z ciekawszych filozofów w historii. Układ i język książki sprawnie i w prosty sposób przedstawiają sylwetkę Fryderyka oraz jego spojrzenie na świat.

A to, podobnie, jak u Platona, ewoluowało i zmieniało się wraz z wiekiem, aby w końcu doprowadzić Nietzschego do wniosków związanych z siłą człowieka oraz jego walką z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    63
  • Przeczytane
    54
  • Posiadam
    29
  • Filozofia
    7
  • 2018
    3
  • Teraz czytam
    2
  • 🤔 Filozofia - chcę przeczytać
    1
  • 2021
    1
  • :-) Mam
    1
  • L. hiszpańska i katalońska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nietzsche. Nadczłowiek i wola mocy


Podobne książki

Przeczytaj także