Wpływ mediów Konteksty społeczno-edukacyjne

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby

jusssi | 2012-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2012

„Praca ta bardziej skupia się na tych wątkach, których odbiorca jest niemal ubezwłasnowolniony, niż na tych aspektach obcowania z mediami, w których jest elementem czynnym.”

Każdy z nas w mniejszym, bądź większym stopniu zdaje sobie sprawę z wpływu mediów na nasze życie. Nie sposób odciąć się od wymiany informacji, jaka zachodzi między odbiorcą, a mediami. Bogusław Dziadzia jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Śląskiego, w kręgu jego zainteresowań leży problematyka z zakresu mediów masowych i kultury, socjologii reklamy oraz edukacji medialnej. W swojej książce Wpływ mediów. Konteksty społeczno-edukacyjne, autor stara się scharakteryzować środki wpływu mediów wraz z ich konsekwencjami.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały, pierwszy z nich zatytułowany: Pomiędzy wpływem, manipulacją a poznaniem, wyjaśnia podstawowe pojęcia takie jak perswazja, kłamstwo czy przemilczenie. W rozdziale drugim autor skupia się na medialnych środkach perswazji, na kontroli, jaką...

AleksandraMaria | 2012-03-21
Przeczytana: 23 marca 2012