Apokalipsa według Pawła. Jak zniszczono nasz kraj

3 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
publicytyka, polityka, Polska
Inne
tsantsara

Profesor Paweł Bożyk – doradca ekonomiczny Edwarda Gierka – o neoliberalizmie, planie Balcerowicza, zadłużeniu, dzikiej prywatyzacji. Jest to książka o najważniejszych postaciach i efektach polskiej polityki na szczytach władzy w ostatnim ćwierćwieczu. Wnioski wypływające z tej polityki nie skłaniają do optymizmu, ilość błędów popełnianych w niej nie była bowiem mniejsza niż błędów...

Jest to książka o najważniejszych postaciach i efektach polskiej polityki na szczytach władzy w ostatnim ćwierćwieczu. Wnioski wypływające z tej polityki nie skłaniają do optymizmu, ilość błędów popełnianych w niej nie była bowiem mniejsza niż błędów popełnianych w poprzednich okresach,

a często wręcz je przewyższała. (…)

Centralnym wydarzeniem ostatniego ćwierćwiecza była niewątpliwe transformacja systemowa. Każdy z analizowanych podmiotów chciał na tym wydarzeniu coś „ugrać” i to nie tylko politycznie, lecz także ekonomicznie. Nic więc dziwnego, że Polska była w tym okresie przedmiotem zainteresowania zwłaszcza polityków amerykańskich i rosyjskich, brytyjskich i niemieckich. Ożywioną działalność prowadziły na jej terytorium wywiady z całego świata. (...) [Ze wstępu autora]

źródło opisu: www.wydawnictwowektory.pl

źródło okładki: www.wydawnictwowektory.pl

Tomasz Borkowski | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

Polecam poczytać Rothbarda, bo od narzekań na neoliberalizm, promowania podatku dochodowego 80% i krytykowania wszystkiego co nie jest socjalizmem się nie zmądrzeje.

Antagonista Esklaważu | 2016-03-31

Hurr durr neoliberalizm. Niby profesor, a posługuje się takimi słowami-młotami pozbawionymi znaczenia. Nieładnie. Transformacja została przeprowadzona przyzwoicie i wcale nie staliśmy się kolonią Zachodu. Niby typ z SLD, a mógłby sobie przybić piątkę z leśnym dziadkiem Kieżunem.

Viktor | 2017-06-18
Darek | 2018-08-11