Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane

Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
horror
Kopco

Niecodzienny finał dnia zakochanych, mrożące krew w żyłach konsekwencje niedotrzymania słowa, zapętlenie w czasie i przestrzeni, zbierająca swe żniwo klątwa, niepokojące znaki z zaświatów… i wiele innych historii często wywołujących gęsią skórkę. Jeden autor, dwanaście opowieści i setki wystraszonych czytelników. Czy i Ty zasilisz ich szeregi? Zbiór opowiadań z dreszczykiem lublinieckiego...

Zbiór opowiadań z dreszczykiem lublinieckiego autora, zdobywcy Grand Prix w konkursie literackim „Nieznana lubliniecka legenda”, wielokrotnie wyróżnionego w ogólnopolskich konkursach literackich.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła

wiedźma | 2016-11-18
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Opowieści zawarte w zbiorze nie są długie, większość z nich zamyka się w kilku stronach, inne są nieco bardziej rozbudowane. Mi osobiście najbardziej przydały do gustu opowiadania „Walentynki”, „Tajemnicza postać” i „Ostatni fragment pamiętnika”. Pierwsza z wymienionych historii opisuje poszukiwania idealnego prezentu z okazji Święta Zakochanych. Zaskakujący i mocny finał opowiadania mocno osadza je w gatunku thrillera. „Tajemnicza postać” to historia zemsty zza grobu, której ofiarami są młodzi bojownicy, uczestnicy obozu szkoleniowego. Atmosfera opowiadania „Ostatni fragment pamiętnika” jest ciężka i duszna. Jej istotą jest fragment pamiętnika pacjenta, prawdopodobnie rezydenta szpitala psychiatrycznego. Jak dla mnie to jedna z lepszych historii w antologii, jednakże jest – jak na mój gust – o wiele za krótka.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2016/02/grzegorz-kopiec-faszywy-dekret.html

lesnyduch | 2016-01-12

Horror, osadzony w polskich realiach, który promuje równocześnie region z którego wywodzi się pisarz. Przemyślane, zróżnicowane historie, nie pozwalają się nudzić, znajdziemy tutaj różne formy literackiej grozy: od ghost story po gore. Książka ładnie wydana i cena nie wygórowana. Dobry,mocny debiut, obowiązkowa pozycja dla fanów grozy