Okładka książki Polska broń pancerna w 1939 roku

typ
papier
6,8 (10 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Nowe, poprawione i wzbogacone o nieznane fakty, wydanie jedynej w naszej historiografii monografii poświęconej przygotowaniom polskiej broni pancernej do wojny oraz walkom jej oddziałów w wojnie obronnej 1939 r. Książka ukazuje ten mało znany problem w szerszym przekroju, poczynając od powstania, miejsca i znaczenia oddziałów pancernych w siłach zbrojnych II Rzeczypospolitej, poglądów na ich taktyczne zastosowanie i strukturę, postęp organizacyjny i techniczny, aż do fazy mobilizacji, wymarszu z garnizonów i użycia na polu walki.

Gdzie kupić?
Sklep