W ZOO zawsze jest wesoło

Wydawnictwo: Debit
emik84

Książka o niebo lepsza niż komiks! Opowiada kilka wciągających historii, a tekstu jest w niej jeszcze mniej niż w komiksie, w dodatku zawiera mnóstwo interesujących zgadywanek. Każda strona to zabawna ilustracja i na każdej tyle się dzieje, że trudno wszystko objąć wzrokiem. Kilka minut obserwacji i śmiechu, po czym przychodzi czas na zagadkę. Wśród zatrzęsienia szczegółów nie od razu znajdziesz rozwiązanie, a kiedy już je mamy, sprawdzamy swoją odpowiedź we właściwym okienku.

Nasza recenzja: http://www.dzieciaki-testuja.pl/2015/10/w-zoo-jest-zawsze-wesoo.html

nieperfekcyjnie | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Z czym zazwyczaj kojarzy się nam książka? Oczywiście z konkretną historią wymyśloną przez autora, ale... istnieją książki bez tekstu, które w niczym nie są gorsze, a dodatkowo dają mnóstwo frajdy młodszym i starszym czytelnikom. Książki obrazkowe nie tylko rozwijają percepcję wzrokową, ale dodatkowo wzbogacają pomysłowość oraz kreatywność, chociażby poprzez możliwość tworzenia własnych historii na podstawie konkretnych ilustracji.

"W zoo zawsze jest wesoło" autorstwa Ines Rarisch to pokaźnych rozmiarów książka, w której dzieci poznają Tomka świętującego swoje urodziny w zoo. Towarzyszą mu rodzice, siostra oraz przyjaciele, a na każdej stronie dodatkowo można dostrzec panią Gruszkę, będącą doktorem weterynarii, a także pana Słomkę, czyli opiekuna zwierząt. Każda kolejna strona ukazuje mnóstwo osób w różnorodnych, niekiedy komicznych, sytuacjach, jak również zwierzęta - aby je ujrzeć, często należy mocno...

bibi | 2016-02-09
Przeczytana: luty 2016

Przyjemnie czyta się książkę bez słów, tym bardziej, że historia układa się w całość. Tomek ma urodziny, na które zaprasza do zoo. Mamy więc cały zwierzyniec, gości urodzinowych, personel, i ludzi, którzy przyszli odwiedzić zoo. A musimy odnaleźć tyle ukrytych szczegółów.
Nowością są kolorowe okienka wycięte w skrzydłach okładki, które pomagają odnaleźć ukryte szczegóły na każdej ze stron. Pełno tu niespodziewanych zdarzeń, zabawnych historii, przygód. Porcja ćwiczeń do doskonalenia spostrzegawczości, szybkości, kształtowania umiejętności opowiadania na podstawie ilustracji.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Nie ulega wątpliwości, że książeczki nie posiadające tekstu, za to mające ogromne bardzo szczegółowe ilustracje są ostatnio na topie. Wydawnictwa wręcz prześcigają się nawzajem w wymyślaniu ciekawych grafik oraz oryginalnej tematyki. Ale w sumie to nawet mnie to cieszy. Im większa konkurencja, tym ciekawsze tytuły ;)

Tym razem zabiorę Was do ZOO. Mało oryginalne? Może i tak, ale zapewniam Was, że na tej wycieczce nie będzie się ani odrobinkę nudzić. Bo w tym ZOO zawsze jest wesoło. Zawsze znajdzie się coś ciekawego, zabawnego lub niesamowitego. W końcu w takim miejscu tak strasznie dużo się dzieje. Gdzie się człowiek nie obejrzy - tam jakaś atrakcja. Taaak... ZOO to bardzo fajne miejsce. Sama je uwielbiam, choć byłam w nim wiele wiele razy. Ale to nie ma znaczenia. I tak zawsze bawię się w takim ogrodzie wyśmienicie!

Tym jednak razem nasze ZOO zobaczymy jedynie na obrazkach. Ale będzie ich na tyle dużo i będą one tak ciekawe, że nie sposób będzie Was od nich oderwać. Moje...

emik84 | 2015-10-19

Od jakiegoś czasu w naszym domu dużym powodzeniem cieszą się książeczki, które wymagają od dzieci spostrzegawczości i wytężenia wzroku co z kolei wiąże się z odszukaniem na ilustracjach pewnych ukrytych tam elementów. Ochoczo zasiadły więc do kolejnej zaproponowanej przeze mnie publikacji pt. "W ZOO zawsze jest wesoło".

Lektura, jak wskazuje tytuł, przybliża dzieciom jedno z ich ulubionych miejsc czyli ogród zoologiczny. Jest to miejsce w którym dużo się dzieje, mieszkają różnorodne gatunki zwierząt i jest mnóstwo zwiedzających, którzy je podziwiają. Jedynym tekstem jaki znajdą tu maluchy są króciutkie polecenia. Na każdej stronie trzeba odnaleźć ukryte w tłumie przedmioty, ludzi, zwierzęta. Nie jest to łatwe gdyż na ilustracjach naprawdę dużo się dzieje. Gdy natomiast mamy problem z odszukaniem naszej zguby lub po prostu chcemy się upewnić czy odnaleźliśmy tę właściwą jest na to jeden sposób. Otóż obok każdego polecenia znajduje sie kółeczko w innym kolorze. Na początku i na...