Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Seria: Uczę się
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (11 ocen i 10 opinii) Zobacz oceny
10
2
9
0
8
5
7
4
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788310129550
liczba stron
64
słowa kluczowe
Joanna Kłos, dziecko, nauka, rozwój
język
polski
dodała
Ag2S

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa – to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi. Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy...

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa – to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.

Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Wykonując zawarte na kartach książki zadania, dzieci pracują nad poprawną artykulacją, a rodzice mają okazję do wspólnej zabawy, dzięki której dowiedzą się, czy rozwój wymowy malucha przebiega poprawnie, czy może należy zasięgnąć porady logopedy. Proponowane zadania zachęcają również do ćwiczenia sprawności grafomotorycznej i słuchu fonemowego oraz rozwijania wyobraźni twórczej dzieci.

"Zeszytowy trening mowy" jest kontynuacją "Wierszyków ćwiczących języki". Fani "Wierszyków" znajdą tu dodatkowe zadania do wspólnej zabawy. Z książki mogą jednak korzystać także ci, którzy "Wierszyków" nie znają.

 

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (54)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1542

Każdy rodzic wie, że nauka mowy, to niezwykle ciężka praca dla dziecka, jak i dla rodzica. Wiemy też, że język polski, nie należy do łatwych, a nauczenie dziecka mówić poprawnie, to naprawdę wielkie wyzwanie. Jak zatem nakłonić dziecko do nauki? Oczywiście przez zabawę!

Idealnym pomysłem na wspólne uczenie się i zabawę, są książeczki i wszelkiego rodzaju zadania, które pozwalają ćwiczyć koncentracje i pamięć naszych dzieci. Ale jak wybrać tę właściwą książkę? Czym się kierować przy wyborze? Najlepiej dostosować się do potrzeb naszego dziecka, a gdy chcemy uczyć, lub poprawić jego mowę, najlepiej wybrać książeczki z serii „Uczę się wymawiać”, Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dotychczas w serii ukazały się „Wierszyki ćwiczące języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, oraz „Zeszytowy trening mowy”, wszystkie autorstwa Marty Galewskiej-Kustra, z pięknymi ilustracjami Joanny Kłos.

Drogi rodzicu, jeśli jeszcze nie znasz tych książek, koniecznie musisz to nadrobić! Seria „Uczę się...

książek: 1060
Joanna | 2015-12-21
Przeczytana: 15 listopada 2015

Nauka mowy to jeden z najważniejszych etapów rozwoju każdego człowieka. Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje pierwszych słów swego potomka. Pierwsze mama i tata …. nawet wcześniejsze gaworzenie każdy rodzic uważa za coś wspaniałego. Z czasem zasób słownictwa naszych dzieci się poszerza. Pojedyncze słowa zmieniają się w zdania. Najpierw proste, z czasem coraz bardziej złożone. Jako rodzice zaczynamy się coraz dokładniej wsłuchiwać w każde słowo i analizować czy nasze dziecko w sposób prawidłowy wymawia wszystkie głoski, zwłaszcza że język polski do najłatwiejszych języków nie należy.

Jeśli zastanawiamy się bądź mamy wątpliwości czy sztuka prawidłowej wymowy głosek nie jest obca naszemu dziecku, to warto sięgnąć po książkę Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. To publikacja skierowana do rodziców i ich dzieci, która stanowi również świetne wsparcie dla pracy logopedów, pedagogów i nauczycieli...

książek: 271
bibi | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2015

Zeszytowy trening mowy daje możliwość sprawdzenia, jak dziecko wymawia trudne w języku polskim głoski, czy rozwój mowy jest poprawny, adekwatny do wieku. Zeszyt wypełniony jest zadaniami, grami, rysowaniem, wycinaniem, klejeniem. Dzięki różnorodnym zadaniom słyszymy i widzimy, na jakim etapie dziecko ma rozwinięty słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną, wyobraźnię twórczą. To dobra zabawa połączona z pożyteczną nauką.

książek: 474
yllla | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Już sam tytuł "Zeszytowy trening mowy" zwraca uwagę, na to, że ta książka ma inną formę niż jej poprzedniczki. "Wierszyki" i "Z muchą na luzie" to książki w twardych okładkach, przeznaczone do wielokrotnego użycia, głównie do czytania i powtarzania. Natomiast "Zeszytowy trening mowy" to ćwiczenia, w których trzeba rysować, wycinać, przyklejać.
"Zeszytowy trening mowy" to gra, dopasowywanie tekstu do obrazków, budowanie z papierowych klocków, a'la puzzle, opowiadanie, powtarzanie, zgadywanie, łączenie ... A każde z tych zadań-zabaw nafaszerowane jest głoskami, które sprawiają najwięcej problemów w rozwoju mowy.
Ćwiczenia podzielone są według stopnia trudności oraz wieku, w którym dziecko powinno już daną głoskę wymawiać. Przy każdym zadaniu znajduje się informacja o danej głosce oraz wskazówki dla rodzica, na co powinien zwrócić uwagę, co powinno go zaniepokoić. Autorka każdorazowo przypomina również, że jeżeli dziecko nie radzi sobie z głoską , nie należy go zmuszać do prawidłowej...

książek: 378
agape | 2015-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 września 2015

Ten na pierwszy rzut oka niepozorny, lecz kryjący wiele niespodzianek zeszyt w pięknej, jesiennej kolorystyce, przyciąga uwagę dynamicznymi, zabawnymi ilustracjami. W ciekawy, doskonale trafiający do maluchów sposób, zachęca do, tak nielubianych zwykle, ćwiczeń logopedycznych.
Zawiera proste porady, dzięki którym rodzice mogą zorientować się, które głoski dziecko wymawia poprawnie i zadania, których wykonanie może przyczynić się do poprawy artykulacji tych sprawiających najwięcej trudności. Dodatkowo, jak twierdzi autorka, proponowany 25-stopniowy "trening" służy również ćwiczeniu sprawności grafomotorycznej, słuchu fonemowego i rozwijaniu wyobraźni twórczej dzieci, a - jak sprawdziłam osobiście z kilkorgiem przedszkolaków - także świetnej zabawie!
Zagadki, wycinanki, rozsypanki, dopasowywanki, historyjki do dokończenia, obrazki do domalowania...
ośmielę się stwierdzić, że każdy 4-5-latek znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.
Ogromna różnorodność tematów, bohaterów i proponowanych...

książek: 1065
Sylwia | 2015-10-01
Na półkach: Przeczytane

Po wspólnych przygodach z muchą Fefe nadszedł czas na ćwiczenia. Do startu, gotowi, jedziemy! Zeszyt treningowy to 64 strony kolorowych, pomysłowych ćwiczeń w przyjemnej, stonowanej oprawie graficznej. Zadania podzielone są według wieku dziecka i stopnia trudności. Dlatego ta pozycja skierowana jest głównie dla rodziców, by razem z dzieckiem rozwiązywali łamigłówki i czuwali nad właściwą wymową głosek. Przy każdym ćwiczonym dźwięku znajdują się porady dla rodziców, jak przeprowadzić dane ćwiczenie, na co zwrócić uwagę, i co powinno ich zaniepokoić. Te kilka zdań jest dużym udogodnieniem dla dorosłego; dzięki nim wie, które głoski dziecko wymawia prawidłowo, a które musi poćwiczyć. Z rodzicem lub logopedą.
Zeszyt treningowy to nie tylko żmudne ćwiczenia. To przede wszystkim świetna zabawa! Są tu wycinanki, rozsypanki, historie do opowiedzenia, łamigłówki i zagadki. Od wyboru do koloru. A ćwiczymy zupełnie przy okazji, mimochodem. Czyli w najlepszy sposób z możliwych. Polecam!

książek: 2048
AnnaSikorska | 2015-11-13
Na półkach: Przeczytane

Korekta wad wymowy lub ćwiczenie mowy jest zadaniem bardzo trudnym i może wydawać się dzieciom nudne. Ciągłe próby powtarzania tych samych dźwięków zniechęcają do dalszych ćwiczeń. Nasza Księgarnia wychodzi naprzeciw potrzebom przedszkolaków i uczniów. W serii „Uczę się wymawiać” znajdziemy sporo interesujących książek. Niedawno pisałam o interesujących przygodach o musze: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry. Z książki tej mogą korzystać nawet rodzice z rocznymi dziećmi.
Niedawno do moich rąk trafiła kolejna praca Marty Galewskiej – Kustry. Tym razem zabiera nas w świat ćwiczeń skłaniających nasze pociechy do samodzielności, myślenia, ćwiczenia koncentracji, wymowy, motoryki małej i dużej.
W zeszycie ćwiczeń znajdziemy gry, podczas których trzeba wymawiać odpowiednie wyrazy, ćwiczenia polegające na dopasowywaniu podpisów pod ilustracjami, rysowaniu, opowiadaniu i kończeniu opowieści, wyznaczaniu trasy,...

książek: 1856

Nikodem ciągle, niezmiennie ma problemy z mową. W ogóle nie wymawia głosek szumiących i przyznam, że robi się to coraz bardziej uciążliwe. Ma 7 lat, a nadal mówi niewyraźnie. Ja wiem, że to nie jest jego wina, chodzi do logopedy, ćwiczy, próbuje, ale nie idzie i koniec... Ciągle ratujemy się różnymi książkami logopedycznymi, robimy ćwiczenia języka, buźki, czytamy wierszyki, ale nadal nie ma żadnego rezultatu.

Był czas, że Nikodem płakał na samą myśl o ćwiczeniach, był załamany kiedy siadaliśmy i znowu ćwiczyliśmy buzię. Odpuściłam mu na jakiś czas, nie chciałam go tak męczyć, ale teraz wraz z pójściem do szkoły wróciły spotkania z Panią logopedą. Jednak to tylko jedna godzina w tygodniu na dodatek nie indywidualnie, ale z trzema innymi dziećmi z jego klasy. Także pozostają nam ćwiczenia w domu i nadal ratujemy się takimi pomocami jak na przykład książeczka, którą dzisiaj Wam zaprezentuję :)

Pamiętacie Muchę Fefe, którą przedstawiałam Wam niedawno? Okazała się ona bardzo ciekawą...

książek: 3883
ejotek | 2015-10-14
Przeczytana: 10 października 2015

Dwa miesiące temu rozpoczęłyśmy z córą wspólną naukę poprzez zabawę (czyli najlepsze z możliwych rozwiązań dla kilkulatka) z serią "Uczę się wymawiać", która jest skierowana nie tylko dla nauczycieli, logopedów, ale również rodziców. To oni są przecież pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Książeczka "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie ..." bardzo się mojemu dziecku spodobała i często do niej wracamy.

Tym razem Marta Galewska-Kustra proponuje nam sześćdziesiąt cztery strony zadań, w trakcie wykonywania których, rodzic może sprawdzić jak dziecko radzi sobie z wymową najbardziej kłopotliwych głosek: k, dz, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, sz, ż, cz, dż, r. Wymyślone przez autorkę ćwiczenia zostały podzielone według wieku dziecka i stopnia trudności a przede wszystkim - muszę to podkreślić - są bardzo ciekawymi i wesołymi historiami: pomagamy Kaziowi podpisać zdjęcia z wakacji, odgadujemy zagadki zadane przez Agatkę, jedziemy autobusem i czytamy nazwy przystanków, odwiedzamy mysią norkę i...

książek: 43
kiedymamaniespi | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane

Słysząc pierwsze słowa dziecka niemal unosimy się ze szczęścia w powietrzu. To wspaniałe chwile, które zapamiętamy na zawsze. Nic dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy rozwoju mowy. Nadchodzi moment kiedy wypowiedzi dziecka są dla nas w pełni zrozumiałe. Może się jednak zdarzyć, że niektóre głoski sprawiają trochę kłopotów małemu mówcy. Warto wtedy sięgnąć po publikacje wspierające rozwój mowy właśnie takie jak ten kreatywny zeszyt pełen ciekawych zadań.
Przyznam szczerze, że spodziewałam się cienkiej dość technicznej publikcji. Na szczęście zostałam miło zaskoczona wnętrzem tego zeszytu, w którym znajdziemy masę rozmaitych i pomysłowych ćwiczeń. Wykonując je dziecko będzie miało okazję zagrać w grę planszową, dopasowywać brakujące obrazy, wycinać materiały niezbędne do wykonania zadania czy też narysować swoją podobiznę.
Na nudę nie będzie czasu a mały czytelnik nawet się nie zorientuje, że ćwiczy artykulację, słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną czy też...

zobacz kolejne z 44 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd