Boy with toy. Harleyem przez Amerykę

6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Boy with toy
Harley Davidson, Ameryka, USA, motor
Jagna

Holender André van der Wenden, od dzieciństwa zafascynowany wszystkim co amerykańskie, podejmuje wyprawę do USA. Spełniając swoje chłopięce marzenie, ma świadomość, że konfrontacja wiedzy i wrażeń gromadzonych przez lata z realnym obrazem Ameryki niesie ze sobą dużą porcję emocjonalnego ryzyka. Czuje jednak, że musi to ryzyko podjąć. A czym przemierzać amerykańskie drogi, jeśli nie harleyem?

W opowieść o prywatnym odkrywaniu Ameryki wplecione zostały zwięzłe, niemal przewodnikowe informacje o miejscach leżących na szlaku motocyklowej wędrówki autora.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Sylwia | 2016-02-26
Przeczytana: 05 lipca 2015

Jak smutne byłoby życie bez możliwości poznawania świata? Na szczęście nie wiem tego ani ja, ani autor tej książki. Tylko ktoś, kto kocha podróże, nowe kultury i inspirujące miejsca jest w stanie zrozumieć innych pasjonatów dalekich wypraw. I być może właśnie dlatego tak przyjemnie i szybko pochłania się każdy nowy etap podróży opisany na kartkach papieru. Razem z autorem i jego zabawką - Harleyem przemierzyłam kolejne miejsca na trasie, jego oczami poznałam Amerykę i utwierdziłam się w przekonaniu, że warto dążyć do spełnienia swoich marzeń. Prędzej czy później uda nam się zreazlizować nasze zamiary, nawet jeśli wydają się szalone. Mam przed sobą dowód takiej wiary i motywacji, dzięki której powstał niezwykły dziennik podróży, opatrzony zdjęciami i ciekawostkami. Czasami autor za bardzo skupia się na jednej rzeczy i zbyt rozlegle opisuje swoje przeżycia, ale czy to błąd? Nie, bo czuć w tym emocje, jakie ma tylko człowiek dociekliwy, człowiek z pasją, którego historię warto...

Jagna | 2015-10-07

Mieszane uczucia mam.
Bo z jednej strony - szybko przeczytana, nudno nie było. Jest i opis miejsc, i trochę ludzi, emocji też. Lekko, łatwo i przyjemnie.

Z drugiej - literatura wyższych lotów to to nie jest. Po prostu relacja z podróży jakich wiele można w sieci znaleźć.

Zdziwiłam się na początku kompletnym brakiem umiejscowienia w czasie - zero dat.

Ale jak już doczytałam o walkmenie, pokoju w motelu za 8 dolarów oraz krajach EWG to już wiedziałam dlaczego ;)