Tao i Długowieczność Transformacja świadomości i ciała

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tao and Longevity Mind-Body Transformation
zdrowie, medycyna
SEKAi

Pragnienie nieśmiertelności jest jednym z największych ludzkich marzeń. Owa tęsknota za nieśmiertelnością jest fundamentem niektórych pozareligijnych szkół myślenia. Doradzają one człowiekowi rozpoczęcie kultywacji oraz odnowy ciała i ducha już w doczesnym życiu. Kto zechce odkrywać tajemnice wiecznego życia i przekraczać granice świata, musi przygotować się na ciężką pracę w samotności.
Książka opisuje niektóre fizjologiczne i psychologiczne transformacje w naturalny sposób występujące podczas właściwego praktykowania medytacji.
Zgodnie z taoistycznymi teoriami i metodami medytacyjnymi umysł i ciało wpływają na siebie i są zależne.
Kultywacji umysłu dla rozwoju duchowego powinna towarzyszyć praca nad ciałem, dzięki czemu można osiągnąć poprawę zdrowia, a nawet leczyć niektóre choroby.

Z chińskiego na angielski przełożył - Wen Kuan Chu.
Z angielskiego przełożył - Marek Wasilewski.

źródło opisu: Zysk

źródło okładki: Własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!