Ekonomia międzynarodowa. T. 2. Teoria i polityka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
International Economics. Theory & Policy
biznes, finanse
cisza_nocna

Studenci najlepiej przyswajają wiedzę z ekonomii międzynarodowej, kiedy jest ona przedstawiona jako metoda analizy ściśle związana z rozwojem wydarzeń w gospodarce światowej, a nie zbiorem abstrakcyjnych twierdzeń i modeli. Naszym celem było więc zaakcentowanie koncepcji i ich zastosowań, a nie teoretyczny formalizm. Zatem, podręcznik nie wymaga zaawansowanej wiedzy ekonomicznej. Książka powinna być przystępna dla studentów, którzy mają za sobą podstawowy kurs ekonomii, natomiast studenci bardziej zaawansowani w mikro- i makroekonomii znajdą w niej bogate źródło nowych informacji. Specjalistyczne aneksy i dodatki matematyczne dołączono z myślą o bardziej zaawansowanych czytelnikach.
(fragment Wprowadzenia; Paul R. Krugman, Maurice Obstfeld)

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!