Naród zatracenia

komiksy
giera

Specjalnie na 70. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto zamówiona została powieść graficzna, której twórcami są Maciej Świerkocki i Mariusz Sołtysik. Naród zatracenia wpisuje się w tradycję odmiennego sposobu mówienia o zagładzie, gdzie historyczne wydarzenia stają się pretekstem do snucia fikcyjnej opowieści. Naród zatracenia wpisuje się w tradycję innego sposobu mówienia o zagładzie....

Naród zatracenia wpisuje się w tradycję innego sposobu mówienia o zagładzie. Forma zbliżona do komiksu, skojarzeniowo jest najbliższa Mausowi Arta Spiegelmana, nawiązująca do konkretnych przedstawień z historii sztuki, pełni dziś niezwykle ważną rolę w mówieniu o ludobójstwie.

Bohater powie o Łodzi: "Wyobrażałem je sobie jako wielki statek, także dlatego, że w naszej dzielnicy ulice były wykładane kocimi łbami, które w moich oczach przypominały fale. Byłem ciekawy, czy ulice można wykładać też głowami ludzi".

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/257391-narod-zatracenia

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/257391-narod-zatracenia

Marika2772 | 2016-09-30
Przeczytana: maj 2016

Na początku kiedy dostałam ją na święta nie byłam zbyt chętna na jej przeczytanie, skłoniłam się dopiero wieczorem przed pożyczeniem książki nauczycielowi.
Zaraz po przeczytaniu żałowałam, że nie przeczytałam wcześniej
Krótka książka zupełnie nie w moim guście opisująca losy narodu żydowskiego w Łodzi okazała się idealną książką!

Salon Ciekawej Książki, czyli trzy piętra kultury

Bogata oferta wydawnictw, nowości książkowe, spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami, kreatywne warsztaty dla dzieci, strefa gier, bookcrossing, spotkania poświęcone historii Łodzi, a nawet rozszerzona rzeczywistość – to atrakcje tegorocznej V edycji Salonu Ciekawej Książki.