Bajki Ezopa wierszem

Wydawnictwo: Novae Res

Naiwne owce, butne koguty, uparte koziołki i wiele innych zwierząt noszących bardzo ludzkie cechy… Lubiane i cenione na całym świecie bajki Ezopa to nie tylko uniwersalne i pouczające opowiastki dla najmłodszych. To także doskonała lektura dla starszych czytelników. Wierszowana, wpadająca w ucho adaptacja bajek Ezopa pomoże małym ludziom zrozumieć otaczający ich świat, a dużym sprawi wiele...

Wierszowana, wpadająca w ucho adaptacja bajek Ezopa pomoże małym ludziom zrozumieć otaczający ich świat, a dużym sprawi wiele czytelniczej przyjemności.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/bajki_ezopa_wierszem,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/bajki_ezopa_wierszem,druk

MoznaPrzeczytac | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Z dużym dystansem sięgnęłam po książkę „Bajki Ezopa wierszem” Mirosława Krzyszewskiego. Chyba wszyscy znamy historię wyścigu zająca z żółwiem, czy kruka, którego przechytrzył lis. Czym nowym mogła zaskoczyć kolejna interpretacja klasyki?

Bajki dawniej spisane by ujawniać ludzkie słabości i mądrości, dziś często czytane są dzieciom. W kolejnych epokach wracano do starożytnej twórczości, bo przecież ludzkie przywary mimo upływu lat, niejednokrotnie pozostają niezmienne. Każda epoka ma swój język, który współczesnym dzieciom może sprawiać trudności w zrozumieniu. Tworzone przez Ezopa bajki spisane zostały po jego śmierci w formie prozy.

Inspirując się bajkami Ezopa Mirosław Krzyszewski spisał wierszem historie wielu zwierząt. Dzięki temu stały się one bardziej przystępne dla najmłodszych czytelników. Przekazywanie prawd życiowych na przykładzie zwierząt to dobry sposób na poruszanie trudnych tematów związanych z relacjami społecznymi czy kształtowaniem charakteru. W książce zawarto...