Indie przez dziurkę od klucza

Okładka książki Indie przez dziurkę od klucza Witold Koehler
Okładka książki Indie przez dziurkę od klucza
Witold Koehler Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Indie przez dziurkę od klucza
Nasza Księgarnia
1957-01-01
1957-01-01

Autorem książki jest prof. Witold Koehler, polski leśnik, autor wielu książek i naukowych komentarzy, np do filmów.
Książka jest wspomnieniem jego podróży do Indii, którą odbył na zaproszenie Światowego Kongresu Leśnictwa w 1954 roku.
Czytałam już kilka takich książek i muszę powiedzieć, że tę wyróżnia na ich tle piękny język autora, którym dobrze się posługuje.
Książka zawiera wiele ciekawych informacji, zdjęcia, opis kilku śmiesznych sytuacji. Można odczuć fascynację autora tym krajem, jego ludźmi, obyczajami, historią, no i przede wszytkim przyrodą. Da się też wychwycić uczucie niedosytu z powodu braku głębszego poznania i braku takiej możliwości.
(Autor wraz z towarzyszami podróży prosił o przedłużenie pobytu, ale nie dostał na to zgody).

Książka...

• Podróżnicze
  • 2015
  • Indie 🇳🇪 💕
  • 📣 Ach! Moja kolekcja
  • 🎩 Przygodowe
  • Reportaże

Dodaj cytat z książki Indie przez dziurkę od klucza