Ośla skórka

Seria: 101 bajek
Wydawnictwo: Siedmioróg
klasyka, wiersz, bajka, Perrault
MAD_ABOUT_YOU

Klasyczna bajka o królewnie, która jest zmuszona żyć w przebraniu, nosząc oślą skórę - w pięknie ilustrowanej, rymowanej wersji dla najmłodszych, napisanej przez Wiesława Drabika.
Urocza książeczka z serii „101 bajek” przeniesie małego czytelnika do cudownego świata baśni, który jest jednocześnie światem poezji.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/osla-skorka-101-bajek.html

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/osla-skorka-101-bajek.html

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Cała ta bajka powinna być wymazana z kanonów bajek dla dzieci! Czy to w oryginalnej formie, czy to w zmienionej na potrzeby dzieci.

dobrerecenzje | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Bajki – jaki byłby świat, gdyby nie bajki… Dzięki nim maluchy uczą się słuchać, czytać i ćwiczą swoją wyobraźnię. Każdy z nas ma za sobą przeczytane stosy bajek. Dorośli czytają je przecież swoim pociechom, bo dla nich samych są ciekawsze pozycje do przyswojenia. Inne zdanie mają na pewno dzieci. Z tego właśnie powodu skupimy się dzisiaj na nich!
Przedstawiana „Ośla skórka” to historia opowiedziana wierszem. Dzięki obecnym rymom dzieci powinny być zachwycone, a opiekunowie nie zamęczą się czytaniem wielostronicowych, grubych ksiąg. W żadnej prawdziwej bajce nie może zabraknąć księżniczki, tak jest również tutaj. Tytułowy przedmiot to przebranie, które pomoże pięknej dziewczynie i da do myślenia królewiczowi.
Zawarte ilustracje są bardzo ładne. Dużo kolorów i wyraźne kontury spodobają się nie tylko tym najmłodszym. Charles Perrault, autor oryginału, to bajkopisarz francuski. Znany jest przede wszystkim z takich bajek jak: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna”, „Kopciuszek” czy „Kot...