Ośla skórka

Okładka książki Ośla skórka
Wiesław DrabikCharles Perrault Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: 101 bajek. Opowiedział Wiesław Drabik literatura dziecięca
16 str. 16 min.
2010-01-01
16 min.
klasyka wiersz bajka Perrault

Na półkach: , , , ,

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Cała ta bajka powinna być wymazana z kanonów bajek dla dzieci! Czy to w oryginalnej formie, czy to w zmienionej na potrzeby dzieci.

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Bajki – jaki byłby świat, gdyby nie bajki… Dzięki nim maluchy uczą się słuchać, czytać i ćwiczą swoją wyobraźnię. Każdy z nas ma za sobą przeczytane stosy bajek. Dorośli czytają je przecież swoim pociechom, bo dla nich samych są ciekawsze pozycje do przyswojenia. Inne zdanie mają na pewno dzieci. Z tego właśnie powodu skupimy się dzisiaj na nich!
Przedstawiana „Ośla skórka” to historia opowiedziana wierszem. Dzięki obecnym rymom dzieci powinny być zachwycone, a opiekunowie nie zamęczą się czytaniem wielostronicowych, grubych ksiąg. W żadnej prawdziwej bajce nie może zabraknąć księżniczki, tak jest również tutaj. Tytułowy przedmiot to przebranie, które pomoże pięknej dziewczynie i da do myślenia królewiczowi.
Zawarte ilustracje są bardzo ładne. Dużo kolorów i wyraźne kontury spodobają się nie tylko tym najmłodszym. Charles Perrault, autor oryginału, to bajkopisarz francuski. Znany jest przede wszystkim z takich bajek jak: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna”, „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Z tego właśnie względu, jeżeli ktoś nie czytał przedstawianej historyki, powinien to czym prędzej nadrobić.
Moja ocena 8/10.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Przedstawiana „Ośla skórka”...

Dodaj cytat z książki Ośla skórka