Nic prostszego. Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota

Wydawnictwo: Helion
technika

Twój pierwszy robot? Z tą książką błyskawicznie wejdziesz w świat elektrotechniki! Zastanawiało Cię kiedyś, jak działają latarka, toster i samochodzik na baterie? Jeśli każdą elektroniczną zabawkę, którą miałeś w zasięgu ręki, rozbierałeś na części, a Twoim marzeniem był własny robot, bierz się do roboty i razem z wesołym Lutkiem wkrocz w niezwykły świat elektrotechniki! *Dowiedz się, czym...

*Dowiedz się, czym jest prąd elektryczny oraz jak czytać schematy prostych obwodów.
*Poznaj zasadę działania baterii oraz silnika i naucz się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce.
*Zmierz i oblicz parametry pracy elementów elektrycznych w układzie.
*Odkryj związek między przełącznikami, logiką matematyczną i podstawą działania urządzeń cyfrowych.
*Stosuj elementarne rozwiązania z zakresu mechaniki.
*Sprawdź, jak z niewielką pomocą zbudować swojego własnego robota.
*Odkryj, jak wiele możliwości oferuje elektryczność!

Baw się nauką! Podążaj za instrukcjami zawartymi w tej książce, a w mig zbudujesz konstrukcje na różnych poziomach zaawansowania: od prostego obwodu elektrycznego z bateryjką i żarówką, poprzez wszelkie możliwe pstryczki, wtyczki i przełączniczki, aż po prostego robota ze szczotki albo trójkołowca.

Młody Czytelniku! Tę książkę możesz studiować samodzielnie. Nie ograniczaj się do czytania - eksperymentuj i buduj modele. Nie wszystko zrobisz od razu. Zbieraj potrzebne materiały, kompletuj narzędzia i ucz się nimi bezpiecznie posługiwać. Poznawaj właściwości materiałów i technologie ich obróbki. W miarę potrzeb korzystaj z pomocy doświadczonych majsterkowiczów. Zainteresuj swoimi pracami kolegów, rodziców i nauczycieli w szkole. Wymiana doświadczeń i odrobina rywalizacji wpłyną korzystnie na efekty Twojej pracy.

Rodzicu, Dziadku, Nauczycielu! Tę książkę możesz wykorzystać do zorganizowania ciekawych zajęć dla swoich podopiecznych. To ciekawa propozycja na weekendową zabawę z Twoimi dziećmi, wnukami lub uczniami w szkolnej pracowni. Takie zajęcia dają wielką satysfakcję prowadzącemu i cieszą uczestników.

Nie przegap okazji! Książka w dłoń i cała naprzód ku wielkiej przygodzie!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/nicpro.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/nicpro.htm

Kamil Biegański | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

Książka, tak jak mówi tytuł, opisuje podstawy potrzebne do zbudowania pierwszych robotów. Niestety autor chyba nie umiał się zdecydować dla kogo ma być ta książka. W pewnym momencie książki są opisywane ułamki zwykłe, a następnie autor opisuje działanie silników i przekładni językiem niekoniecznie klarownym dla szkoły podstawowej. Nie można jednak odebrać autorowi tego, że faktycznie opisywał wszystkie niezbędne kroki potrzebne do stworzenia prostych robotów. Książkę raczej polecam rodzicom, którzy chcą przekazać podstawową wiedzę na temat elektroniki swoim dzieciom.

Jakub Bartlewicz | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Od obwodu do robota, książka stworzona dla dzieci w wieku przedgimnazjalnym (takie odniosłem właśnie wrażenie), napisana językiem który dla dziecka przed gimnazjum może być toporny. Autor opisuje jak przeprowadzać podstawowe działania z zakresu elektrotechniki opisując krok po kroku działanie kalkulatora... W tym właśnie momencie pojawia się wniosek: TA KSIĄŻKA JEST STWORZONA DLA DZIADKA TEGO DZIECKA CHCĄCEGO NAUCZYĆ GO MAJSTERKOWAĆ! Przyznaję iż po przestudiowaniu tej książki nie dowiedziałem się nic nowego ale wzbudziła we mnie jeszcze większe zainteresowanie tematyką tworzenia fajnych urządzeń, gdy już wspomniał o kontrolerach radiowych albo komputerowych nagle stwierdza że nie jest to tematyką książki... Doprowadza ciekawskie osoby do szwedzkiej pasji. Osobą szukających inspiracji do nauki polecam znaleźć inny tytuł, aczkolwiek jak uda się tej osobie dorwać promocję (tak jak ja to uczyniłem) polecam przejrzeć ten tytuł.