Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami.

Wydawnictwo: Helion
jacenty359

Poznaj niezawodną Javę! Gdy przegląda się oferty pracy dla programistów, trudno nie natknąć się na słowo "Java". Ten obiektowy, niezależny od platformy język programowania przez niemal dwie dekady swojego istnienia zdążył zapracować na reputację łatwego w użyciu i wydajnego narzędzia do różnych zastosowań, a także zjednać sobie przychylność rzesz profesjonalnych programistów i miłośników...

Poznaj niezawodną Javę!

Gdy przegląda się oferty pracy dla programistów, trudno nie natknąć się na słowo "Java". Ten obiektowy, niezależny od platformy język programowania przez niemal dwie dekady swojego istnienia zdążył zapracować na reputację łatwego w użyciu i wydajnego narzędzia do różnych zastosowań, a także zjednać sobie przychylność rzesz profesjonalnych programistów i miłośników technologii informatycznych, traktujących programowanie jako hobby. Za teoretyczną znajomością Javy nie zawsze idzie jednak praktyczna umiejętność korzystania z technik programistycznych stosowanych w tym języku.

Właśnie dlatego powstała książka "Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami" . Poprzedzające każdy dział publikacji krótkie, rzeczowe wprowadzenia teoretyczne umożliwi rozpoczęcie przygody z Javą nawet osobom, które nie miały z nią wcześniej żadnego kontaktu, a stanowiące rdzeń książki zadania pozwolą utrwalić wiadomości zarówno początkującym, jak i nieco bardziej zorientowanym użytkownikom tego języka. Całość uzupełniono o odpowiedzi, dzięki którym każdy czytelnik może zweryfikować poprawność rozwiązań, oraz wskazówki dotyczące tego, gdzie należy szukać dodatkowych informacji.

Narzędzia przydatne przy programowaniu w języku Java
Podstawowe typy logiczne, liczbowe i znakowe oraz sposoby ich używania
Zastosowanie odpowiednich klas do przeprowadzania operacji na tekstach
Wczytywanie danych od użytkownika i wyświetlanie wyników na ekranie
Korzystanie z instrukcji warunkowych i instrukcji pętli
Tworzenie i używanie złożonych typów danych
Praktyczne wykorzystywanie klas bibliotecznych
Obsługa wyjątków, przetwarzanie plików tekstowych i obliczenia statystyczne

Skończ z teorią, zacznij tworzyć prawdziwe programy!

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl