Sudoku. 101 łamigłówek

Wydawnictwo: Onepress
sudoku
rozrywka

Sudoku to gra logiczna pochodząca z Japonii. Modę na sudoku zapoczątkowała publikacja w brytyjskim czasopiśmie The Times w grudniu 2004. Nazwa oznacza jedyną liczbę , co doskonale oddaje zasadę tej zabawy. Sudoku polega na wpisywaniu cyfr od 1 do 9 w siatce o rozmiarach 9x9, na którą składają się mniejsze kwadraty 3x3. Mimo tego, że łamigłówka składa się z liczb, nie wiąże się ona z żadnymi obliczeniami arytmetycznymi zamiast cyfr możemy użyć symboli lub kolorów. Pozornie proste zadanie wypełnienia odpowiednimi cyframi pól kwadratu niesamowicie wciąga i powoduje, że rozwiązując je, całkowicie odrywamy się od realnego świata. Książka Sudoku. 101 łamigłówek to gwarancja doskonałej zabawy przy rozwiązywaniu coraz trudniejszych zadań. Znajdziesz tu 101 łamigłówek podzielonych na grupy według poziomu trudności: 20 łatwych, 30 o średnim poziomie, 30 trudnych oraz 21 bardzo trudnych. Jeśli nie wiesz, czym jest Sudoku, znajdziesz tu wyjaśnienie zasad tej gry oraz wskazówki, dzięki którym szybko rozwiążesz pierwsze łamigłówki.

Trayp | 2015-06-28