Dzieje literatury powszechnej

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1768-2
literatura powszechna

Od Biblii do Harry'ego Pottera. Znakomity literaturoznawca stworzył nowy, doskonały przewodnik po literaturze świata, w którym szybko znajdziemy wszystkie potrzebne informacje od starożytności do postmodernizmu, od Biblii do słynnych Szatańskich wersetów. Układ, przejrzyście systematyzujący wiedzę, pozwala korzystać z tej książki zarówno uczniom i studentom, jak i wszystkim innym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć lub sprawdzić. Charakterystyka arcydzieł literackich, sylwetki pisarzy, celne omówienia problematyki i stylu to główne atuty świetnie zredagowanego kompendium o wyjątkowych walorach edukacyjnych.

Barbara Klimek | 2012-06-14
Przeczytana: czerwiec 2011

W książce przedstawiono w skondensowany sposób zarys literatury powszechnej.
Książka napisana przystępnym językiem. Zdecydowanie polecam studentom filologii polskiej jako powtórka przed egzaminem.

Marta | 2016-01-25
Przeczytana: 06 stycznia 2016