Zarys gramatyki polskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
zarys gramatyki polskiej, PWN

Nowoczesny, przystępnie i zajmująco napisany podręcznik gramatyki języka polskiego. Autorka ukazuje polszczyznę na tle innych języków, nie tyko słowiańskich, co czyni tę lekturę bardziej atrakcyjną zarówno dla rodzimych użytkowników języka, jak i dla cudzoziemców.

książek: 1991

Moja pięta achillesowa - gramatyka. Podręcznik jest dobrze napisany, ale mimo tego nigdy nie polubię wszystkich działów tego nieszczęsnego przedmiotu.

olicaDiablica | 2010-08-24

Polecam - książka napisana prostym, przystępnym językiem i pomimo iż od jej wydania zdezaktualizowały się pewne informacje np. w dziale fonetyki przynależność głoski k' - to ona w porównaniu np z książką "Fonologia i fonetyka" jest znacznie bardziej zrozumiała

zimkozimko Julita | 2011-03-12

Język przystępny, ale bardzo okrojony materiał np. z fonetyki. Osobiście wolę Wierzchowską, czy Ostaszewską i Tambor

Gwiazdopatrznia | 2016-07-01
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane