Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego Tłumu

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse
ola j

WE the CROWD Czym jest crowdfunding? Na to pytanie prościej jest odpowiedzieć przez zaprzeczenie. Crowdfunding nie jest: finansowaniem społecznościowym, piramidą finansową ani bezzwrotną pożyczką uzyskaną od wielu osób. Jest za to demokratyczną i cyfrową metodą finansowania projektów, w ramach której dowolna osoba głosuje swoimi pieniędzmi na jakiś pomysł w zamian za konkretną korzyść. Jest...

WE the CROWD

Czym jest crowdfunding? Na to pytanie prościej jest odpowiedzieć przez zaprzeczenie. Crowdfunding nie jest: finansowaniem społecznościowym, piramidą finansową ani bezzwrotną pożyczką uzyskaną od wielu osób. Jest za to demokratyczną i cyfrową metodą finansowania projektów, w ramach której dowolna osoba głosuje swoimi pieniędzmi na jakiś pomysł w zamian za konkretną korzyść. Jest także demokratyczną formą marketingu, łączącą zaufanie i dialog z gospodarką doświadczeń i mechanizmami społecznościowymi. Innymi słowy, crowdfunding to taka forma kapitalizmu, w której o realizacji danego pomysłu decyduje Tłum.

Crowdfunding w Polsce rośnie w siłę w miarę rozwoju inwencji i zaradności cyfrowego Tłumu. Coraz więcej artystów, startupów, a nawet organizacji charytatywnych zwraca się bezpośrednio do swoich społeczności w celu pozyskania funduszy na realizację kapitalnych, potrzebnych projektów. To jednak wciąż za mało! Autorzy tej książki zebrali i usystematyzowali wiedzę, którą dzielą się za pośrednictwem poświęconego crowdfundingowi bloga www.wethecrowd.pl. Dziś oddają w Twoje ręce nie tylko bazę teoretyczną, ale przede wszystkim zestaw narzędzi pozwalających przekonać się, co o Twoich pomysłach sądzi Tłum, który może zadecydować o przyszłości Twoich projektów.

UWAGA – wydanie tej książki zostało częściowo sfinansowane w ramach crowdfundingu!

źródło opisu: Wydawnictwo HELION, 2015

źródło okładki: helion.pl

FmBlack | 2015-07-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Dobra pozycja, sprawdza się nie tylko w roli poradnika - ale również po prostu do przeczytania. Autorzy łączą porady i najważniejsze zagadnienia z wypowiedziami autorów udanych kampanii crowdfundingowych. Zadowolone będą zarówno osoby chcące dowiedzieć się czym właściwie jest finansowanie społecznościowe jak również szukające praktycznych wskazówek.

ola j | 2015-07-07
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Ciężko mi oceniać, bo nie czytam zbyt wielu poradników. Niemniej uważam, że dobry ten poradnik. Może świadczyć o tym fakt, iż czytając ją budował mi się w głowie pomysł na własny projekt :)

Bardzo rzeczowy i "jak chłop krowie na miedzy" tłumaczący co, jak i kiedy należy czynić. I na przykładach. I z opiniami projektodawców z krwi i kości. Duża wartość.