Zły Kocurek. Kąpiel

2014-01-01
2014-01-01
9788393901944
Marta Panek
kotek dzieci kąpiel zły kocurek

Mega i śmieszna

Mega i śmieszna

Kto ma kota ten na pewno przyzna mi rację, że absolutnie każde słowo zawarte w serii o złym kocurku to szczera prawda. Czasem sama nie mogę wyjść z podziwu jak taki niepozorny futrzak może rządzić wszystkimi domownikami i nic sobie nie robić z ich żądań, próśb i gróźb. Przyznam szczerze, że nigdy nie odważyłam się wykąpać swojego kota i mam nadzieję, że nie będę musiała tego robić, bo chciałabym jeszcze pożyć w jednym kawałku i z wszystkimi palcami. Wystarczy, że pomyślę o takiej konieczności, a już włosy stają mi dęba :)

Autor skradł moje serce ogromnym poczuciem humoru. Uwielbiam te książeczki, chyba nawet bardziej niż córka i już nie mogę się doczekać kolejnej części, którą na pewno wkrótce zakupię.

Koty nie cierpią kąpieli. Są wyjątkowo stanowcze w swojej decyzji o niecierpieniu kąpieli. I co tu zrobić, kiedy Zły Kocurek mimo długiego wylizywania futerka nadal śmier... hmm, powiedzmy: niezbyt ładnie pachnie? To będzie trudne wyzwanie. Tylko dla odważnych!

A ty jesteś odważny? A może całkiem ciekawski i chcesz dowiedzieć się jak bezpiecznie przetrwać kąpiel Kocurka? Jeśli tak to koniecznie zajrzyj do tej wyjątkowej książeczki, która bawi i uczy. Ale bez obaw — to nie podręcznik ani bardzo mądry poradnik dla właścicieli kotów. To raczej przezabawnie opowiedziana historia pewnego czarnego Kocurka, któremu przyszło wziąć kąpiel — czego ponoć koty strasznie nie lubią. Wiedzieliście o tym? Z tej niepozornej książeczki dowiecie się też wiele innych faktów i ciekawostek z życia kotów. Przeczytanie zaś stu dwudziestu pięciu stron okaże się zaledwie chwilą, a to dlatego, że w książce więcej jest czarno-białych ilustracji niż tekstu. To całkiem dobra opcja dla opornych czytelników, choć nie powinni nią pogardzić również i Ci, co czytają namiętnie. Ja, choć lat mam już nie mało, naprawdę świetnie się bawiłam w jej towarzystwie.

Książki takie jak te niewątpliwie będą wsparciem w wychowywaniu dziecka w duchu empatii, szacunku i wiedzy. Jako osoba zanurzona w dorosłej literaturze przyznam się, że te dwie książki podziałały na mnie niezwykle terapeutycznie. Dobrze jest się przenieść czasem do świata, w którym problemy dorosłych odchodzą w zapomnienie. Jej szczypta humoru zaś i pogoda ducha sprawiły, że dzień nabrał zupełnie innych barw.

Książka dedykowana jest dzieciom w wieku 3-6 lat, co potwierdzają proste zdania, krótkie teksty i całkiem sporo graficznego przekazu, które znacznie bardziej trafi do młodych umysłów. Książki świetnie nadają się również jako lektura do pierwszej samodzielnej przygody z czytaniem. Możemy również w jej towarzystwie pokusić się o wspólne czytanie obrazkowe razem z młodszym dzieckiem, które zapewne świetnie poradzi sobie z interpretacją sugestywnych ilustracji. Mało tego. Ten, kto pokusi się o posiadanie na własność owych dzieł, może je wykorzystać również jako pole do popisu dla bardziej artystycznych dusz.

przezabawna książeczka w komiksowym wydaniu o tym jak kąpiel kota staje się misją specjalną, wymagającą bojowego przygotowania, opracowania strategii i płaczu mieszanego ze śmiechem. Śmiechu w trakcie czytania jest mnóstwo. Rewelacyjna opowieść, która w lekki sposób uczy dziecko jak kot dba o higienę i jak należy go kąpać, jeśli dojdzie do takiej ostatecznej ostateczności.

Ale się ubawiłam ☺. Prześmieszna.
Z książki dowiedziałam się, że kot ma na języku setki maleńkich paznokci.
A także dlaczego nikt z nas (a w szczególności dziecko) nie powinien myć się tak, jak Kocurek.

Koty myją się przy użyciu języczka. Czasami jednak wymagają gruntownej kąpieli. A więc, jeśli chcesz wykąpać swojego kota, musisz zapamiętać, że:
Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli!
KOTY NIE CIERPIĄ KĄPIELI! (powtórz to 1893 razy ☺ )

Ale się ubawiłam ☺. Prześmieszna.
Z książki dowiedziałam się, że kot ma na języku setki maleńkich paznokci.

Koty nie cierpią...

Jako że co wieczór siedzę i czytam dwóm łobuzicom różne książki, postanowiłam podzielić się opinią na temat tej "dziecięcej" bibliografii. Jedną z moich ulubionych pozycji (starszej małej zresztą też) jest "Zły kocurek. Kąpiel". Obrazkowa historia o wrednym złośliwym czarnym kocurze, który zawsze stara się postawić na swoim. Mocna strona to absurdalne, angielskie poczucie humoru oraz przedstawienie historii w sposób obrazkowy. Książka ma też walor edukacyjny - wujek Muniek próbuje wyjaśniać istotę zachowań kocich, czyli dlaczego kot nie lubi wody np. :-) Instrukcja jak wykąpać kota przypominała mi nieco krążącą po internecie instrukcję jak podać kotu tabletkę:-) A że mam sama w domu dwa sierściuchy z całą stanowczością potwierdzam, że zestaw niezbędny do wykąpania kota jest trafiony w samo sedno... Polecam nie tylko dla dzieci.

Ulubiona książka mojego syna. Świetnie złożona.

Ulubiona książka mojego syna. Świetnie złożona.

• Literatura dziecięca
  • Komiks