Zły Kocurek. Kąpiel

Tłumaczenie: Marta Panek
Cykl: Zły Kocurek (tom 4)
Wydawnictwo: Mamania
8 (14 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Bad Kitty gets a bath
9788393901944
kotek, dzieci, kąpiel, zły kocurek,
Ania

Koty NIE CIERPIĄ kąpieli. Są wyjątkowo stanowcze w swojej decyzji o NIECIERPIENIU kąpieli.
I co tu zrobić, kiedy Zły Kocurek mimo długiego wylizywania futerka nadal śmier... hmm, powiedzmy: niezbyt ładnie pachnie?
To będzie trudne wyzwanie. Tylko dla odważnych!

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/zly-kocurek-kapiel,100

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/zly-kocurek-kapiel,100

LadyNovocaine | 2018-02-08

Ulubiona książka mojego syna. Świetnie złożona.

Evik | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Ale się ubawiłam ☺. Prześmieszna.
Z książki dowiedziałam się, że kot ma na języku setki maleńkich paznokci.
A także dlaczego nikt z nas (a w szczególności dziecko) nie powinien myć się tak, jak Kocurek.

Koty myją się przy użyciu języczka. Czasami jednak wymagają gruntownej kąpieli. A więc, jeśli chcesz wykąpać swojego kota, musisz zapamiętać, że:
Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli! Koty nie cierpią kąpieli!
KOTY NIE CIERPIĄ KĄPIELI! (powtórz to 1893 razy ☺ )

mamago | 2016-03-14

Jako że co wieczór siedzę i czytam dwóm łobuzicom różne książki, postanowiłam podzielić się opinią na temat tej "dziecięcej" bibliografii. Jedną z moich ulubionych pozycji (starszej małej zresztą też) jest "Zły kocurek. Kąpiel". Obrazkowa historia o wrednym złośliwym czarnym kocurze, który zawsze stara się postawić na swoim. Mocna strona to absurdalne, angielskie poczucie humoru oraz przedstawienie historii w sposób obrazkowy. Książka ma też walor edukacyjny - wujek Muniek próbuje wyjaśniać istotę zachowań kocich, czyli dlaczego kot nie lubi wody np. :-) Instrukcja jak wykąpać kota przypominała mi nieco krążącą po internecie instrukcję jak podać kotu tabletkę:-) A że mam sama w domu dwa sierściuchy z całą stanowczością potwierdzam, że zestaw niezbędny do wykąpania kota jest trafiony w samo sedno... Polecam nie tylko dla dzieci.