Karate dla początkujących i zaawansowanych

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
karate, sztuki walki
sport

Podręcznik sztuki walki karate, którego autorem jest prezes polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki i posiadacz najwyższego stopnia mistrzowskiego karate (10 dan). Książka zarówno dla osób uprawiających karate, jak i dla laików, którzy chcieliby zdobyć kompetentne informacje o tej sztuce walki, czy też uczyć się z jej pomocą różnych podstawowych technik.

PIT | 2015-06-25

Strach oceniać ;)
Po prostu-karate po naszemu. Duuuuuuuużo już na temat tej książki i jej szacownego twórcy napisano ;)
Pozycja w pewnych kręgach kultowa, zwłaszcza ze względu na zdjęcia złowieszczego soke (któremu przysługuje zaszczytny tytuł patriarchy i nie wiem który już dzisiaj dan), siejącego dookoła postrach i zniszczenie. Praktyczne zastosowanie sprzętów codziennego użytku, takich jak łopata, sierp, proszek do prania. A wszystko okraszone zdjęciami bohaterskiej kotki, trenującej w honbu dojo. Do tego życiowe porady, w stylu "warto być miłosiernym i wydłubywać tylko jedno oko". Jeżeli ktoś kiedyś będzie miał okazję przejrzeć tą kultową pozycję, to szczerze polecam, bardzo wzbogaca :D

książek: 2045

Ryszard Murat to Postać, kontrowersyjna, stworzył własny system Karate "Tsunami", nadał sobie 10 Dan, mimo wszystko jako dziecko, podobnie jak na Tokarskim, Szymankiewiczu, Miłkowskim, Kondratowiczu i wielu innych. Książki Sifu R. Murata traktowało się poważnie, nawet często były całkiem pomocne.

Rivaille | 2015-01-15
Jakłup Chauluszczak | 2014-07-14