Książka Roku 2018

Naturalne przywództwo. Odkrywanie mocy inteligencji emocjonalnej

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Jak kierować własnym życiem i zarządzać ludźmi w trudnych czasach? Jak, w obliczu nieoczekiwanych zmian, osiągnąć sukces w walce o przetrwanie na rynku? Jak stać się prawdziwym autorytetem w grupie i organizacji, nie posługując się politycznym poparciem ani formalną pozycją? Na te pytania szukają dziś odpowiedzi Amerykanie, i Polacy - startując z jakże odmiennej historycznej pozycji, mierzymy się dziś z podobnymi problemami. To właśnie dlatego książki Daniela Golemana stały się bestsellerami także w naszym kraju.
Kluczem do lepszego zarządzania są dziś miękkie umiejętności: samoświadomość, komunikacja, wyczucie sytuacji i drugiego człowieka, zarządzanie emocjami.

Agnieszka | 2016-01-01

Książka w łatwy i przystępny sposób wprowadza nas w świat inteligencji emocjonalnej, która nie oznacza bycia miłym dla wszystkich, ale skupianie ludzi wokół wizji, wzbudzanie w nich zaangażowania, słuchanie ich, modelowanie nowych zachowań bazujących na ich marzeniach w połączeniu z wizją firmy. Zarówno ludzie posiadają inteligencję emocjonalną jak i organizacje. Jedne i drugie mogą trenować te umiejętności, jednak obie rzeczywistości potrzebują lidera. W książce są wymienione style przywódcze, i ćwiczenia jak dążyć do tych przez nas i nasze firmy pożądanych. Jest mowa o stylu wizjonerskim, trenerskim, afiliacyjnym, demokratycznym, styl poganiacza (często spotykany w korporacjach) i dyktatorki. Który z nich jest najlepszy? Jakim Ty jesteś liderem? Jak inteligencja emocjonalna może zwiększyć zysk Twojej firmy?

Jacek | 2019-02-03
PiotrOlczak | 2018-10-18