Skarby Polski

Wydawnictwo: Dragon
albumy
amrr

Polska to kraj o bogatej kulturze i ponad tysiącletniej historii. Nie sposób wyliczyć wszystkich pięknych zakątków i niezwykłych obiektów, które składają się na jego dziedzictwo i decydują o jego wyjątkowości. Polska nie jest dużym państwem, ale mało jest krajów w Europie, które miałyby równie ciekawe i urozmaicone położenie. Morze z pięknymi piaszczystymi plażami, polodowcowe jeziora, rzeki, różne typy gór, zjawiska krasowe, bogactwo świata zwierzęcego i roślinnego - wszystko to stwarza możliwości wycieczek i wypraw dla każdego. Ponadtysiącletnia historia polskiej państwowości znalazła swoje odbicie w pamiątkach kultury materialnej. I chociaż naszego kraju nie omijały wojny, klęski i inne zawirowania historyczne, które znacznie uszczupliły to dziedzictwo, warto poznać fascynujące piękno okolic bliższych lub bardziej oddalonych, zabytków architektury i techniki, bogactwo flory i fauny. Wartość polskich zabytków i cennych miejsc przyrodniczych została doceniona przez organizacje międzynarodowe zajmujące się ratowaniem spuścizny narodów - polskie obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz na Liście Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. Skarby Polski to fascynująca podróż po najcenniejszych obiektach kultury i cudach natury.Fotografie przedstawiają zarówno dziewiczą przyrodę, jak i zabytkowe miasta, zamki, pałace. Bogato ilustrowany album przypomni Czytelnikowi, jak piękny jest kraj Piastów .

źródło opisu: Matras

źródło okładki: zdjęcie własne amrr

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!