Atlas drzew i krzewów polskich

Okładka książki Atlas drzew i krzewów polskich Marek Kosiński, Renata Krzyściak-Kosińska
Okładka książki Atlas drzew i krzewów polskich
Marek KosińskiRenata Krzyściak-Kosińska Wydawnictwo: Publicat popularnonaukowa
popularnonaukowa
Publicat
2014-09-10
2014-09-10
drzewa krzewy Polska roślinność dendrologia

Okładka książki Atlas roślin Polski Marek Kosiński, Renata Krzyściak-Kosińska
Atlas roślin P... Marek Kosiński, Ren...
Okładka książki Ekosystemy wodne Białowieskiego Parku Narodowego Mikołaj Adamczyk, Eugeniusz Biesiadka, Maciej Bonk, Irena Borzęcka, Paweł Buras, Elżbieta Dumnicka, Monika Eliasz-Kowalska, Anna Godlewska, Dorota Gusta, Małgorzata Kłonowska-Olejnik, Alicja Konopacka, Paweł Koperski, Renata Krzyściak-Kosińska, Janusz Ligięza, Tadeusz Namiotko, Mirosława Orłowska, Mariusz Pełechaty, Agnieszka Pociecha, Paweł Prus, Bronisław Szczęsny, Jacek Szlakowski, Grzegorz Marek Tończyk, Elżbieta Wilk-Woźniak, Wiesław Wiśniewolski, Agata Z. Wojtal, Katarzyna Zając
Ekosystemy wod... Mikołaj Adamczyk, E...
Okładka książki Żubrowe rady na leśne eskapady. Las dla tych, którzy mają mało czasu Wojciech Adamowski, Joanna Bober, Katarzyna Daleszczyk, Elżbieta Jabłońska, Renata Krzyściak-Kosińska, Anna Kujawa, Paweł Pawlaczyk, Albin Pawłowski, Lech Pietrzak, Marcin Piotr Sielezniew, Karol Zub
Żubrowe rady n... Wojciech Adamowski,...

Szukałem książki, z której mógłbym się nauczyć rozpoznawać drzewa. Niestety jest kompletnie nieprzydatna do tego celu. Brakuje systematycznego porządku, gatunki wypisane są alfabetycznie, przez co drzewa liściaste i iglaste przemieszane są z krzewami. Ilustracje ograniczają się do pojedynczego zdjęcia, czasem pokazującego sylwetkę drzewa a czasem liść.

Niedługo potem kupiłem Drzewa Polski i Europy Larousse, która idealnie spełnia moje potrzeby i jest znacznie bardziej przemyślaną publikacją.

Niedługo potem...

Niestety w książce brakuje fotografii/szkiców liści i cech charakterystycznych drzew i krzewów co pomogłoby w rozpoznawaniu w przyrodzie, po opisie paru roślin z sercowatymi liśćmi nie porafiłabym ich wciąż rozróżnić będąc laikikiem. Myślę że wymagałaby dopracowania

• Ogrodnictwo
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Atlas drzew i krzewów polskich