Werki Włodzimierza Puchalskiego

Wydawnictwo: Lasy Państwowe
Michał

W książce Tomasz Ogrodowczyk opisuje, jak powstawała Zielona seria, czyli zarówno prace Puchalskiego nad 4 książkami: Bezkrwawe łowy, Wyspa kormoranów, Wśród trzcin i wód, W krainie łabędzia, jak również swoją pracę nad wznowieniem tych książek. Album zawiera m.in. zdjęcia Puchalskiego i jego ekipy przy pracy fotograficznej i filmowej oraz zdjęcia z ostatnich 3 lat, z okresu wznawiania książek. Niezwykle ciekawe są zapiski Włodzimierza Puchalskiego z kalendarzyków kieszonkowych opisujące, co dzieje się w przyrodniczym świecie, plany autora oraz informacje osobiste. Tomasz Ogrodowczyk opisał w książce miejsca pracy fotograficznej i filmowej Mistrza, asystentów Puchalskiego, którzy pomagali mu w pracy terenowej, zawarł również swoje refleksje, przemyślenia i odkrycia z lat 2011 - 2014 i pracy nad przywracaniem twórczości Włodzimierza Puchalskiego kolejnym pokoleniom odbiorców. Opsuje poszukiwania zdjęć w Muzeum Niepołomickim, prace nad cyfrową rekonstrukcją, nagraniami studyjnymi audiobooków i udźwiękawianiem całości.
Na multimedialnej płycie, dołączonej do książki, Włodzimierz Press czyta artykuły Włodzimierza Puchalskiego, a znani lektorzy interpretują artykuły, poświęcone twórczości Mistrza. Są rękopisy, recenzje książek z Zielonej serii (poza plikami dźwiękowymi także w formie plików pdf do przeczytania), jak również film z nagrań studyjnych do audiobooków.

źródło opisu: http://www.sklep.bedon.lasy.gov.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.bedon.lasy.gov.pl/