Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach

Okładka książki Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach praca zbiorowa Patronat Logo
Patronat Logo
praca zbiorowa Wydawnictwo: Zwierciadło biografia, autobiografia, pamiętnik
Zwierciadło
2015-05-20
2015-05-20
literatura polska Twardowski wspomnienia Czesław Czapliński

Zawieszony między ziemią a niebem

Kolejne wyzwanie z LC za mną. Kiedy dowiedziałam sie, że następnym zadaniem ma być książka z polecenia w głowie szukałam osoby, która dużo czyta i na literaturze, co nieco się zna. Tym czasem moja mama, która nie czyta książek praktycznie wcale kupiła mi na wyprzedaży tę właśnie książkę. Nie mogłam przegapić takiej okazji i od razu zabrałam się za lekturę, jednocześnie spełniając kolejne wyzwanie.
Co do samej książki, to są to niewielkich rozmiarów wspomnienia o księdzu Janie Twardowskim, który sam o sobie mówił poeta-ksiądz.
Ludzie, którzy wracają wspomnieniami do spędzonych chwil z tym wyjątkowym księdzem przede wszystkim zwracają uwagę na jego wyjątkowe ciepło, empatię, indywidualność i ogromną nieśmiałość.
Książkę czytałam z przyjemnością, chociaż przyznam że momentami mnie męczyła.
Mimo to bardzo się cieszę, że pokonałam swoje opory i dokończyłam tę książkę, która przybliżyła mi nieznaną do tej pory postać księdza. Mam nadzieję, że zmotywuje mnie do tego, aby w codziennym moim życiu brać przykład z księdza Jana.

Fantastyczny człowiek...

Fantastyczny człowiek...

"Samotność nie jest wtedy, gdy ode mnie odchodzą ludzie, ale kiedy ja od nich odchodzę. Jeżeli ja myślę o innych, modlę się za nich, to przecież jednocześnie ich kocham"

Często ludzie cytują piękny zwrot "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" nie znając bliżej osoby ich twórcy ks. Jana Twardowskiego...i innych jego dzieł (no chyba, że się mylę)
Miałam okazję dzięki "Blisko ziemi, blisko nieba" poznać jakim był księdzem, ale pewnie jeszcze bardziej przybliżyć sobie jego osobę jako zwyczajnego, ale wspaniałego i jedynego w swoim rodzaju człowieka.
Mówią, że najlepiej możemy poznać kogoś po tym, jak mówią o nim inni... Przypominają mi się słowa kogoś bliskiego, który powtarza, że chce teraz żyć tak, aby po śmierci ktoś go miło wspominał...
Nie mam wątpliwości, że ks. Jan Twardowski był wyjątkowy, bo osoby, które go wspominają w książce przedstawiają go jako największe szczęście, jakie stanęło na ich drodze... widać, że miał wielki dar przyciągania do siebie każdego i dotarcia do jego duszy...
Wielki skromny poeta :)

Książkę przeczytałam w kilka godzin i przez ten czas byłam kompletnie oderwana od rzeczywistości... Myślę sobie, że każdy, mimo jakichś wątpliwości co do tej lektury, powinien z nią się zapoznać, bo to klasyka sama w sobie... wyłączając wszelkie aspekty religijne czy wyznaniowe. Ks. Twardowski wart jest bliższego poznania. Naprawdę nie sądziłam, że będzie aż tak pozytywnie, zdecydowanie jest!

Miałam okazję...

Piękne wiersze...

Piękne wiersze...

Wspomnienia to bogata kraina,którą warto często odwiedzać.
Innych ludzi są równie wartościowe. Tym bardziej,że dotyczą mojego ulubionego nieżyjącego Księdza. Książka ładnie wydana. Zdjęcia unikatowe. Serdecznie polecam!

Wspomnienia to bogata kraina,którą warto często odwiedzać.

• Z polecenia
  • Pod naszym patronatem
  • 2015
  • Skład tanich książek
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach