Proste sytuacje nie do rozwiązania. 39 opowiadań filozoficznych

Proste sytuacje nie do rozwiązania to, jak wskazuje podtytuł, 39 opowiadań filozoficznych. Mają one najczęściej postać dialogu albo korespondencji między bohaterami. Achille Varzi i Roberto Casati w niezwykle pomysłowy i błyskotliwy sposób prowokują do myślenia. Codzienne, znane wszystkim sytuacje stają się złożone i paradoksalne, gdy spojrzeć na nie z nowej perspektywy.

laradorren | 2014-01-28
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Nie mogłam się doczekać tej książeczki :) smakowałam ją później jak najdroższą czekoladę. Usłyszałam kiedyś zdanie "lubię radio, bo lubię kiedy ktoś do mnie mądrze mówi" - mam dokładnie takie same odczucia w przypadku "Prostych sytuacji"; otóż lubię, gdy ktoś dla mnie mądrze pisze! Mądrze, ale nie w sposób, który pokazuje wyłącznie wyrafinowanie autora i sprawia, że czytelnik gubi się w gąszczu jego myśli. Nad tymi opowiadaniami nieraz zatrzymywałam się i zastanawiałam, wiele mnie bawiło, nie nudziłam się ani przez chwilę. Polecam wszystkim, którzy lubią wynieść coś z lektury.

Robson73 | 2015-10-31
Przeczytana: 26 października 2015

Po ocenie na portalu myślałem, że książka będzie faktycznie ciekawa. Moim zdanie przereklamowana i trochę nudna. Czekałem z oceną parę dni, że może mi się coś poukłada, ale nic się nie zmieniło po ochłonięciu :)
Wydaje mi się, że szkoda na nią czasu.

Rene | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Doceniłam zaledwie kilka opowiadań z 39. Głównie spodobało mi się pierwsze i to dzięki niemu wzięłam się za czytanie tej książki.

Arya | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014