źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2018-01-03

Zakończenie drugiej wojny światowej w Polsce i czasy tuż po jej zakończeniu to okres często bratobójczej walki pomiędzy zwolennikami dwóch różnych wizji przyszłości naszego kraju. Wydarzyło się na terenie naszego kraju wtedy dużo. Delegalizacja Armii Krajowej, wejście Armii Czerwonej oraz początki rządów socjalistów i komunistów, powstanie organizacji "Wolność i Niezawisłość" i jej czynny opór oraz walka ze sprzymierzeńcami tych nowych rządów. Do tego jeszcze powojenna bieda i ruina kraju. Trudne czasy i trudne sprawy, które czasem decydowały o życiu i śmierci lub przyszłych losach niejednego człowieka. Ta książka z perspektywy lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku te zagadnienia porusza i roztrząsa w ciekawy sposób.
Inżynier Kosowski chce zostać członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Prosi o poręczenie między innymi jednego z podwładnych - majstra Szczepana Jaworskiego. Ów jednak tego nie uczynił. Dlaczego? Kosowski walczył w organizacji WiN, Jaworski po drugiej...

Ela91 | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Komuniści, robotnicy, wojna i fabryka. Szybko, lekko, prosta książka.

Krzysiek | 2018-03-22
Łukasz Homziuk | 2015-03-04