Tropem wspomnień

Okładka książki Tropem wspomnień Karol Biliński
Okładka książki Tropem wspomnień
Karol Biliński Wydawnictwo: Łowiec Polski Seria: Biblioteka Beletrystyki Łowieckiej hobby
hobby
Biblioteka Beletrystyki Łowieckiej
Łowiec Polski
1996-01-01
1996-01-01
łowiectwo wspomnienia myśliwskie

Wspomnienia z całego życia łowieckiego - od dziecka. Wspomnienia nietypowe bo pisane chronologicznie i podzielone są na 3 części z życia autora :
- dzieciństwo gdzie wspomina swojego ojca znanego myśliwego o którym nawet w Łowcu Polskim pisano, jak wciągnął go w myślistwo i pierwsze własne przygody myśliwskie przerwane brutalnie przez wojnę
- czasy powojenne, jego ciężką drogę do powrotu do łowiectwa jako, że był w AK, opisy obwodów łowieckich, zmian w nich zachodzących itp
- psy (we wcześniejszych częściach też jest o nich sporo)
Napisane dość ogólnie, ale można dowiedzieć się wiele jak polowało się na drobne ptaki jeszcze wtedy bardzo liczne : słonki, krzyki, bakasiki itp.
Autor właściwie najbardziej lubił polowania na ptactwo. Nie tylko to drobne, ale i np na krzyżówki, cietrzewie czy głuszce.
Dowiemy się szczegółów również o broni czy nabojach. Wiele miejsca poświęcił też swoim psom.

- czasy powojenne, jego ciężką...

Autor opisuje swoje wrażenia łowieckie, gdy mieszkał za młodu w okolicach Wołynia. Naukę w gimnazjum przerwała wojna. Po wojnie polował w okolicach Krakowa. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał łowy na zwierzynę drobną. Opisuje ze szczegółami zmiany, jakie zachodziły w przyrodzie w latach powojennych. Ze wzruszeniem opisuje losy swoich psów - wiernych towarzyszy polowań. W latach 70. przeszedł amputację obu nóg, w odstępie kilku lat. Nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu pasji łowiectwa.

• (O)powieści o 🐶 lub z 🐶 w tle
  • Leśnictwo i łowiectwo
  • Plany biblioteczne

Dodaj cytat z książki Tropem wspomnień